een bolus smaakte des te meer. De voorzitter opende de vergadering, waar een zeer incompleet bestuur - vier bestuursleden en mevrouw Van den Broecke ontbraken - aanwezig was. In zijn openingswoord schonk onze voorzitter aandacht aan het feit dat het honderd jaar geleden was dat mej. Ghijsen werd geboren, de samenstelster van ons woordenboek, waarvan zojuist de 7e druk was verschenen. Dr. Heesterman, docent in Leiden en geboortig uit Oud-Vossemeer, hield een boeiende causerie over timmergereedschappen. Nadat het regioboek Dialect op Noord-Beveland was gepresenteerd droeg mevrouw Schippers-Vaarzon Morel enkele verhalen voor. Zoals altijd werd de boekenstand druk bezocht. In het middagprogramma werd genoten van de verhalen van Boone over Westkappele en gelachen om de voordracht over de 'Dominie' door mevrouw Schippers-le Bleu. Met een slotwoord over 'pielstaertolie' besloot de voorzitter deze vrolijke dag. 1985,19 oktober We waren weer in de Vroone te Kapelle voor een dag met een Zuid-Bevelands accent. De boekenstand in de hal had van 's morgens af geen gebrek aan belangstelling. Was het met de klederdrachten wat pover gesteld, de dialecten kwamen beter uit de verf. Onder leiding van vice- voorzitter drs. Kluiver werd de jaarvergadering degelijk afgewerkt. C. van Boven trad terug als lid van het bestuur, in zijn plaats kwam de heer R. Meesen. Mevrouw Van den Broecke had weer zoveel te vertellen dat het moeite kostte haar woordenwaterval te stoppen, gelukkig kwam de heer Boerden ons met een bezoek vereren. Dr. De Vin vroeg in de rondvraag hoe het stond met de schoolboekjes in dialect, door de kleine oplage zal dit een vrome wens blijven. Bij de aanbieding van het boek Dialect op Zuid-Beveland werd door de uitgever J. van der Peyl een stukje over Piertje voorgedragen. Auteur mevrouw Van den Broecke, medeauteur J. van Gilst en ontwerper van de lay-out B. Oele werden hartelijk bedankt; vervolgens werd het boek aangeboden aan Commissaris van de Koningin Boerden. G.J. Lepoeter besloot de morgenbijeenkomst met 'D'ofstee van Kees.' Het middagprogramma werd een vrolijke boel met C. Poortvliet, Engel Reinhoudt, Ad Leidekkers en Mevrouw Schippers-le Bleu. Met de meezinger 'Di sli't alf achte' en het Zeeuws Volkslied werd de dag besloten. 1986,18 oktober Naast zijn kleurig bloemstukje rust Ad Leijdekkers uit van een Dialectdag vol variatie. Meer dan 250 mensen waren bijeen in de Vroone te Kapelle, maar daaronder slechts 17 uit Schouwen- Duiveland. Maar er waren wel veel pronte vrouwen. De ledenvergadering heeft kennelijk geen indruk gemaakt, want er wordt met geen woord over gerept. Wel is onze uitgever Van der Peyl aanwezig om het boek Dialect op Tholen en St. Philipsland ten doop te houden. Dr. Boertien krijgt het gebruikelijke eerste exemplaar. Mevrouw Van den Broecke wordt de grijze motor die de boerenkar voldoende vaart geeft. De gezamenlijke maaltijd was als altijd een hoogtepunt, maar de schildering door prof. Van Houte op een Zeeuws-Vlaams achterwerk kon niet beeldender worden vertolkt dan door mevrouw Schippers-le Bleu. Mevrouw Magda Devos wist een aardig dammetje te leggen in de dulve die Schelde heet. Een reis door Tholen door mevrouw Joosse en Hogedeure werd vaardig gebracht. Van al het Oost-Vlaams werd bij de biecht van Geertje wel eens een pruim gemist. Baas Oosthoek zag er in zijn pak ook al pront uit. Ir. M. Geuze was een man van wanten, toch gaat hij ons verlaten; hij leidde de vergadering nuchter en met humor, 'n Grote familiedag, goed Zeeuws goed rond. 1987,17 oktober Een dag waar je van te voren naar uitkijkt, zoals naar je verjaardag, de Dialectdag op Kapelle. Daar is een sfeer, om een deftig woord te gebruiken, die zich moeilijk laat omschrijven. Met 260 mensen voel je je een grote familie. Maar na de koffie moet er gewerkt worden. Doordat er nog geen nieuwe 28

Nehalennia | 2004 | | pagina 32