voorzitter is gevonden opent onze vice-voorzitter precies op tijd de algemene vergadering. Woorden van welkom aan de waarnemend Commissaris der Koningin, de heer De Voogd, Van Bommel, de burgemeester van Kapelle, dr. Berns van het Meertens Instituut, M.P. de Bruin, oud-voorzitter, uitgever Van der Peyl, dr. Heestermans en mevrouw Van den Broecke. In plaats van dr. Braber, die het wat rustiger gaat doen, werd mevrouw drs. A.F. Van de Zande-Vleugels Schutter gekozen en getipt als nieuwe voorzitter. Mevrouw Van den Broecke werd bijgestaan door Bram Francke, wat vooral voor het boek Dialect op Walcheren een grote steun was. Aan de heer De Voogd werd vervolgens het eerste exemplaar van het boek aangeboden. Met uitgever Van der Peyl brachten we een dronk uit op de goede verkoop. In de middagbijeenkomst vertelde dr. Heestermans, geboren op Tholen, iets over de verschillen tussen West-Brabant en Zeeland. Elk jaar opnieuw blijkt wat een groot talent mevrouw Schipper-Le Bleu is, bij het voordragen van de verhalen van prof Van Houte hangt ieder aan haar lippen. Na een verhaal van Ad Leijdekkers kreeg het jeugdkoor uit Middelhamis gelegenheid om zijn kunnen te tonen, tussendoor las mevrouw Teunie Knöps een paar gedichtjes in het Flakkees. Veel te gauw naar ieders zin was de dag ten einde. 1988,15 oktober Het is als alle jaren daarvoor: bekenden die elkaar na een jaar weer ontmoeten, nieuwelingen die aarzelend hun entree maken. De Dialectdag is weer begonnen met koffie en een bolus. De heer Kluiver opent de vergadering en heet naast alle aanwezigen burgemeester Van Bommel welkom. Mevrouw Van den Broecke is de eer te beurt gevallen uit handen van Prins Bernhard de Zilveren Anjer te mogen ontvangen. Na de mededelingen over de voortgang van het onderzoek wordt mevrouw drs. A.F. van de Zande-Vleugels Schutter onze nieuwe voorzitter. De dames zijn thans aan de macht. Als het lukt, en waarom niet, komt er binnenkort een Supplement op het woordenboek, aldus dr. Berns. Met een prachtig verhaal sluit mevrouw Schippers-Le Bleu het ochtendprogramma af. 's Middags brengt mevrouw dr. N. Bakker haar grote favoriet Guido Gezelle voor het voetlicht. Al was hij niet opzettelijk dialectonderzoeker, hij verzamelde een schat aan dialectwoorden: zijn 29

Nehalennia | 2004 | | pagina 33