woordentas. In de Axelse voordrachten van Piet Blaeij en Theo Voorburg zijn enkele doordenkertjes te bespeuren. Jopie Meeiman-Ottevanger draagt voor over de werkgroep Tholen. Engel Reinhoudt neemt in zijn liedjes tot slot Bram Francke wat op de hak. Na de gebruikelijke bloemenhulde spreekt mevrouw Van de Zande haar eerste slotwoord. Mw. Van den Broecke ontvangt de felicitaties van prins Bemhard. 1989, 21 oktober Sommigen komen van ver, anderen van dichtbij, maar een groeiende schare dialectliefhebbers is weer naar de Vroone gekomen. Zestig jaar bestaat de vereniging als mevrouw Van de Zande haar openingswoord, uiteraard in het Duivelands, begint. Een kort overzicht van dit jaar vindt in haar toespraak een plaats, veel is tot stand gebracht, veel ligt nog te wachten. Prof. dr. A. Weijnen heeft bijna de zestig jaar als lid vol gemaakt, helaas laat zijn leeftijd het niet meer toe aanwezig te zijn. Ter gelegenheid van het jubileum is het boek Tussen Holland en Vlaanderen verschenen. Mevrouw Maris-Koster, op dit moment waarnemend Commissaris van de Koningin, krijgt het eerste exemplaar. In haar dankwoord blijkt ze het Axels dialect goed te beheersen. In de middagvergadering boeit de causerie van dr. Bems onder de titel 'Wat het water heeft gescheiden zal de taal bijeenvoegen'. Het wezen van de vereniging, haar ontstaan en ontwikkeling wordt erin geschetst. Na de wetenschap is er tijd voor vermaak. Mevrouw De Vos-Simons zingt begeleid door Ad Leijdekkers enkele prachtige liederen, ook Ad zelf laat zich niet onbetuigd. Mevrouw V.d. Vlies laat in haar verhaal het ontstaan van het begrip 'halant' deugdelijk uitkomen. Het op onnavolgbare wijze voorlezen door Sacco v.d. Made en de vertelling van mevrouw Joziasse-Theune doen het einde van de dag ras naderen. Engel Reinhoudt laat ons nog meezingen, en met een slotwoord van de voorzitter komt weer het afscheid. 30

Nehalennia | 2004 | | pagina 34