1990, 20 oktober Het is 10.15 uur als mevrouw Van de Zande de vergadering opent met een welkomstwoord aan alle aanwezigen, in het bijzonder de heer en mevrouw Boertien, de heer en Mevrouw Van Bommel, dr. Bems, de pers inclusief Omroep Zeeland en het Zeeuws Documentatiecentrum. Mevrouw Van den Broecke is helaas ziek, terwijl Nienke Bakker is 'uutgesloren' en niet kan lopen. Gewag wordt gemaakt van de oprichting van de Stichting 'De Zeeuwse Taele' die als doel heeft geld in te zamelen voor de uitgave van het Supplement op het woordenboek. Van de werkgroep Dialectologie, opgericht om lespakketten voor schoolkinderen samen te stellen, is nooit meer iets vernomen. Aan het verschijnen van het regioboek Dialect op Schouwen-Duiveland wordt gestaag gewerkt. Diverse regiobijeenkomsten verheugen zich in grote belangstelling. Niets beter wetende om de Commissaris cadeau te doen, krijgt hij onder daverend applaus een kaasje. Dr. Bems prijst in zijn lezing over de Zeeuwse dialecten de leden voor hun grote belangstelling. Elvira de Vos- Simons besluit in Schouws kostuum met enkele liedjes het morgenprogramma. Onder leiding van Rinus Meesen wordt het middagprogramma geopend met de eenakter 'Voe 't lapje ehouwe' door de toneelgroep 'Ad hoe.' De Schouwse troubadour Ad Leijdekkers weet zijn toehoorders uitstekend te vermaken. Om een verhaal van Ed Steijns op z'n Kloosters te kunnen volgen moet men ingespannen luisteren. Met Engel Reinhoudt zingen allen enthousiast mee. Met het zingen van 'Geen dierder plek' wordt de dag besloten. 1991, 19 oktober Driehonderd bezoekers waren er deze dag, allen min of meer fervente dialectsprekenden. Als Mevrouw Van de Zande haar welkomstwoord spreekt is de zaal geheel gevuld. Onze gasten van deze dag: de heer en mevrouw Boertien, de heer en mevrouw Van Bommel, de heer Geuze en de heer De Bruin, onze oud-voorzitters, dr. Bems. dr. Nienke Bakker en prof. dr. Taeldeman van de Universiteit van Gent. De achtste druk van ons Woordenboek is verschenen, terwijl volgens de heer De Regt, voorzitter van 'De Zeeuwse Taele', men druk doende is met het Supplement. Door de heer De prachtige Zeeuwse versie van de snietselbank. 31

Nehalennia | 2004 | | pagina 35