Zachariasse uit Vlaardingen wordt aan de vereniging een computer geschonken ten behoeve van het onderzoek, geen lid zijnde krijgt hij van de vereniging het lidmaatschap voor een jaar en wordt daarmee het 900ste lid. De 'zwarte tasse' voor het verzamelen van gegevens voor de vereniging zal Bram Francke meenemen naar Vlissingen. Over het project Dialectologie voor de basisscholen is een grote stilte gevallen, wordt weer geconstateerd. De uitgave van een Supplement op het woordenboek zal ongeveer vierhonderdduizend gulden gaan kosten, een wel heel groot bedrag voor onze vereniging; gelukkig kregen we van de Soroptomistenclub uit Walcheren een bedrag van 2500,- voor het project. Prof dr. J. Taeldeman hield met een verhandeling over de eenheid van het dialect langs de kusten van de Noordzee door zijn aanstekelijke mannier van doceren zijn publiek in de ban. In het middagprogramma een samenspraak over een stukje Tholen door mevrouw Blaas, mevrouw Stoutjesdijk en de heer en mevrouw Hage. Engel Reinhoudt bracht met hulp van de heer en mevrouw Oele een prachtige Zeeuwse versie van de snietselbank. Na de dankwoorden klinkt nergens het Zeeuws volkslied overtuigender dan in de Vroone. 1992,17 oktober In een uitverkocht huis mag mevrouw Van de Zande de aanwezigen, onder wie diverse hoogwaardigheidsbekleders, verwelkomen. Omdat niemand wat te vragen heeft over de notulen denk je algauw: 'J'ebbe ze toch wè heleze?' Volgens dr. De Vin is het regioboek Schouwen- Duiveland voor driekwart gereed. Waartoe bruine (rode) kruisbessen kunnen leiden, werd staande de discussie erover duidelijk. Mevrouw Van den Broecke is door een ongelukkige val in haar huis gedwongen naar een zorgcentrum te verhuizen en verblijft thans in Swerfrust te Middelburg. Met de fondsenverwerving van de Zeeuwse Taele gaat het niet voorspoedig; er is nog een lange weg te gaan, gedeputeerde Dek wordt daarom verzocht bij de provincie met klem voor een ruimhartige subsidie te pleiten. Drs. Rijckeboer van de Universiteit Gent vertelt in zijn lezing over de merkwaardige overeenkomsten tussen Frans-Vlaanderen en Zeeland. Na een voortreffelijke lunch brengt in het middagprogramma de toneelgroep 'Ad Hoe' het stuk 'Die bewaert die ei wat', een stuk vol kostelijke types die dan ook de nodige lachsalvo's veroorzaken. Engel Reinhoudt wordt dit keer versterkt met de groep Ambras uit Hulst; gezamenlijk brengen ze een keur van vrolijke en treurige liedjes. Na de gebruikelijke bloemenhulde en het zingen van 'Geen dierder plek' wordt na een fijne dag weer huiswaarts vertrokken. 1993,16 oktober Het is op zaterdagmorgen een drukte van belang in de geheel vernieuwde Vroone te Kapelle. Er wordt gezoend, handen geschud, men is er weer. Leden van 'Ons Boeregoed' zorgen ervoor in de kijker te komen staan. Mevrouw Van de Zande neemt vandaag afscheid als voorzitter, maar niet nadat ze de waarnemend commissaris Dek nog een trommeltje koekjes heeft overhandigd. Waarvoor dank met een gezegde over 'een katte in de zak'. Na een kort dankwoord neemt drs. Kluiver de leiding over en krijgt Bram Francke gelegenheid om de vorig jaar gekregen computer te demonstreren. Dr. Berns is er weer voor het wetenschappelijke gedeelte waarin het woord 'diverdatie' de nodige reacties teweegbrengt. Een schorre Engel Reinhoudt bedenkt dat je een 'puut niet verzuupt mee waeter'. Uit het verhaal van Pau Heerschap blijkt toch datje scherp moet luisteren wil je de betekenis van bepaalde woorden uit Goeree-Overflakkee begrijpen. Agnes en Lies, wie weet hoe ze verder heten, waren bijzonder op dreef, maar een hoogtepunt was toch het verhaal van Ad Leijdekkers. 'Ons Boeregoed' uit Kruiningen showde diverse klederdrachten, met het dankwoord van de voorzitter en het Zeeuws Volkslied kwam weer een einde aan deze dag. 32

Nehalennia | 2004 | | pagina 36