tempo afgewerkt. Mevrouw L. Rijstenbil trad na lange jaren trouwe dienst af als bestuurslid. Ing. De Regt zegt namens 'De Zeeuwse Taele' nog veel geld nodig te hebben, maar de werkzaamheden vorderen. Bloemen waren er voor Lea Rijstenbil en Nienke Bakker. Dr. Jac van Keymeulen van de Rijksuniversiteit van Gent gaf uitleg over het werk aan het Woordenboek der Vlaamse Dialekten, waaraan ook onze vereniging meewerkt voor Zeeuws-Vlaanderen. Engel Reinhoudt bracht als besluit van de morgenzitting enkele liedjes als antwoord op het betoog van Van Gelder. Voor het programma Zeeuwse Streken maakte Bert van Leerdam diverse opnamen. In het middagprogramma bracht de toneelgroep van 'Ons Boeregoed' een toneelstukje over 'bezunehe'. Het optreden van 'Ambras' werd enthousiast ontvangen. Piet Scheerders haakte ook in op de woorden van Van Gelder om via het R.P.C.Z. te komen tot een dialectprogramma op school. In een vlotte presentatie toonden leden van 'Boeregoed' hun boerengoed uit alle delen van Zeeland. Engel Reinhoudt en Ambras zongen liedjes van hun nieuwe CD. Alle medewerkers kregen uit handen van de voorzitter een presentje en na het Zeeuws Volkslied ging ieder na deze schone dag huiswaarts. 1997,18 oktober Een bolus bie de koffie, het begin van deze dag. Geen handen dus om elkaar te begroeten, toch is de begroeting zeer gezellig; maar we zijn hier niet enkel voor de gezelligheid. Voor de zakelijke kanten van deze bijeenkomst weet de voorzitter ieder op tijd in de zaal te krijgen. Tijdens de jaarvergadering geen oeverloze discussies over agendapunten, maar korte en zakelijke mededelingen, soms zelfs tweetalig. Zeker niet onverdienstelijk. De wetenschap kwam aan zijn trekken in de lezing van dr. P.J.A. Bakkes die in zijn Limburgs dialect soms typische overeenkomsten met het Zeeuws ontdekte. In het middaggedeelte, totaal verschillend van de morgen, traden diverse artiesten op, hetzij beroeps of amateur; het werd enthousiast gebracht en enthousiast ontvangen. Traditiegetrouw werd de dag besloten. 1998,17 oktober Ook een jaarlijkse traditie: zoenen van bekenden en elk jaar constateren dat men weer wat grijzer is geworden in Kapelle. Voorzitter Martens stelt bij de aanvang van de vergadering in vol ornaat in Zuid-Bevelandse dracht en dialect het bestuur voor. Bij het welkomstwoord aan de belangrijkste gasten krijgt prof. dr. A. Weijnen een bijzonder welkom, bijna zeventig jaar is hij lid. Ook dr. J.H. Reker van de Rijks Universiteit Groningen, de spreker van vandaag, krijgt een extra welkom. Onze voorzitter stond stil bij het overlijden van ons erelid mevrouw E.J.van den Broecke-de Man die een lange reeks van jaren als secretaresse stem en gezicht van onze vereniging was. De jaarvergadering verliep zonder stoornis, waarna dr. Reker ons uitgebreid de herkomst van allerlei persoonlijke voornaamwoorden voorhield. De digitale versie van ons woordenboek vordert zo goed, dat in de middagpauze een uitgebreide demonstratie te bekijken en te beluisteren valt. Anja Kopmels besluit de morgenzitting. Het middagprogramma bood als vanouds veel plezier in zang en proza van Adrie Oosterling, Frans de Schepper en Engel Reinhoudt. In zijn slotlied bracht Engel de op 16 september overleden honderdjarige mevrouw Van den Broecke een verdiend eerbetoon. Na veel dankwoorden en attenties, het Zeeuws Volkslied en de wens tot volgend jaar. 'Zoat d'Ere wil', zei de vrouwe. 'In da za wè,'concludeerde haar vriendin. 1999,16 oktober De laatste Dialectdag van deze eeuw! Als vanouds is het druk in Kapelle. Met enige vertraging opent de voorzitter de bijeenkomst met een hartelijk welkom aan alle aanwezigen. De vergadering verloopt voorspoedig. Nadat alles de revue is gepasseerd brengt de heer De Regt verslag uit van de 34

Nehalennia | 2004 | | pagina 38