Dialecten te komen. Het eerste exemplaar werd op 19 oktober 2002 aangeboden aan prof. dr. J.P. Balkenende, afkomstig uit het Zeeuwse Kapelle. Door een recente Statutenwijziging is het mogelijk geworden dat de Stichting kan blijven bestaan nu haar eerste doel is bereikt. Zij zal in de toekomst de werkzaamheden coördineren die nodig zijn ten behoeve van verder dialectbehoud en die in samenwerking met het bestuur van de Zeeuwsche Vereeniging voor Dialectonderzoek gestalte geven. Instellingen voor taalwetenschap en dialecten Al een aantal jaren verzond het secretariaat de ingevulde vragenlijsten aan Mw. Marga Devos van de Universiteit van Gent. Zij bewerkte de uit Zeeuws-Vlaanderen afkomstige vragenlijsten voor het Woordenboek der Vlaamse Dialekten (WVD). Ons bestuurslid Rinus Willemsen uit Biervliet verzorgde een vaste rubriek hierover in Nehalennia en trad op als coördinator tussen de Zeeuwsche Vereeniging en de Vlaamse medewerkers. De samenwerking bestaat uit het uitwisselen van werkmethoden en gegevens (bijvoorbeeld geluidsbanden en de vragenlijsten). Verder werd de traditie voortgezet dat enkele bestuursleden de bijeenkomsten van de medewerkers van het WVD bijwonen. Jaarlijkse bijeenkomst met de Universiteit van Gent. Tot slot maakt dr. Jacques van Keymeulen van de Universiteit van Gent deel uit van de Wetenschappelijke commissie van de Zeeuwsche Vereeniging voor Dialectonderzoek. Dr. L. Koelman van de Universiteit van Utrecht hield een heel indringend betoog getiteld 'Het Zeeuws, een bedreigd bezit.' Hij deed dit nadat er met het bestuur der Vereeniging contact was geweest, waarbij was afgesproken dat hij te gast zou zijn bij de Heemkundige Kring 'Stad en Lande'. 42

Nehalennia | 2004 | | pagina 46