JFTT We hadden ontdekt, dat tussen de woning (thans Wilhelminastraat 35) en het slachthuis van Koeman (thans eigendom van je ome Neleward Heyboer) een smalle ruimte zat. De gevels waren niet tegen elkaar gebouwd. Een eindje van de straat was een houten schotje geplaatst, zodat je niet tussen die huizen door bij de mensen achter kon komen. Welnu in die ruimte waren we weggekropen! Ze liepen verscheidene keren langs ons heen, we hoorden ze tegen elkaar praten, zagen ze ook, maar ze hadden absoluut er geen erg in dat we daar tussen die huizen weggekropen waren. Ze begrepen er niets van dat ze ons nergens op het dorp konden vinden en dachten dat we naar huis waren gegeaan. Later vroegen ze er naar, maar we wilden het niet zeggen! 't Was echt spannend om ze zo vlak langs je heen te zien gaan, terwijl ze je toch niet zagen. Hoekertje Dat was eigenlijk ook een spelletje als verstoppertje. Dit spel zal wel echt op Stavenisse gespeeld zijn, omdat daar de gelegenheid voor dit spel aanwezig was. Het ging namelijk aldus: Bij de toren en de steunpilaren waren overal 'hoeken' aanwezig. Waren er nu bijvoorbeeld 6 jongens, dan gingen er 5 in een hoek staan, (met de rug tegen de muur, anders dan op school als je in de hoek moest staan.) De zesde jongen ging zich dan ergens verstoppen. Na een poosje gingen de vijf zoeken. Ze verlieten dus hun 'hoek' en zochten. Vonden ze de zesde jongen, dan was het rennen om weer in één van de 5 hoeken een plaatsje te krijgen. Die jongen, die dat niet lukte 'was' hem en moest dan op zijn beurt weer wegkruipen. We vonden het een heerlijk spelletje, dat we altijd speelden vóór de school in ging en nooit na schooltijd 's middags, omdat we dan buiten andere spelletjes hadden. kerkingang kerk torentngang En dan als zesde jongen Danker zich Bijv. in hoek 1. Hubrecht (Neele) 2. Wouter Vermaas 3. Jewannes Klippel 4. Daan Quaak 5. Jewannes van 'Ubrecht van Mietje (Smits) verstoppen Böömje verwisselen Ook weer zo'n echt kinderspelletje voor op de Voorstraat op Stavenisse. Daar stonden aan beide zijden bomen. Ze speelden dit spel altijd op het gedeelte Voorstraat tussen d'n toren en 't slop van Van Daolen. Het lijkt een heel klein beetje op 'hoekertje.' Laten we even aannemen datje het spel met 5 jongens speelde. Dan hadden vier jongens een boom waar ze bij stonden. Twee aan de ene kant van de straat en twee aan de andere kant. De vijfde jongen stond midden op straat er tussen. Dan begonnen de jongens die een boom hadden, onderling te 'verwisselen', dat wil zeggen: Ze liepen van de ene boom naar de andere. De jongen die geen boom had, probeerde dan, terwijl de anderen verwisselden, bij één van de bomen te komen, die de ander had verlaten. Degene die geen boom had, was hem! Kinderen, ook dat was een heerlijk spelletje voor ons. 68

Nehalennia | 2004 | | pagina 72