In een feestelijk versierde zaal ontvangt de vereniging de leden voor de jaarlijkse dialectdag, die dit jaar vanwege het 75-jarig bestaan een bijzonder tintje heeft. 1. De voorzitter, Kees Martens, opent de vergadering en heet iedereen van harte welkom op deze bijzondere dag. Hij stelt de bestuursleden voor (de heren Pau Heerschap en Rinus Willemsen weten nog niet dat aansluitend op deze vergadering ze zullen worden benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau). Vandaar dat de voorzitter toch wel iets zenuwachtiger is dan anders. Hij verwelkomt speciaal burgemeester Kramer van Kapelle, dr. Jan Berns van het vroegere Meertens-Instituut en drs. Veronique de Tier, onze streektaalconsulente. 2. De notulen van de vorige jaarvergadering, okt. 2003, worden onveranderd goedgekeurd, onder dankzegging van de secretaris. 3. Ingekomen stukken en mededelingen. a. Een brief van de heer Sinke over het slechte geluid in de zaal, waardoor hij een deel van de vergadering heeft gemist, vorig jaar. Dat is nu allemaal vakkundig verholpen. b. Berichten van verhindering van de heer Scheele uit Zaamslag, mw Vermaire, A. van Nieuwenhuizen en Jopie Meerman die in Portugal op vakantie is. c. De voorzitter leest de namen op van de overleden dialectvriend(inn)en. Zij worden gedurende één minuut herdacht. Dat zijn: mevr. J.W. Dieleman-van Roijen, 's-Gravenhage, mevr. A. Komtebedde-Lodder, Ouddorp, mevr.J.H. Kloet-v.d. Maas, Burgh-Haamstede, de heer A. W. Beurkens, Sint-Philipsland, mevr. M. W. A. Schol-Bakker, Zierikzee en de heer I. Ovaa, Goes, die 40 jaar lid was. 4. Het jaarverslag over 2003 wordt onveranderd goedgekeurd met dankzegging aan de secretaris. 5. De penningmeester, de heer Jaap Murre, geeft een toelichting op het financieel jaarverslag van 2003. De vergadering gaat met het gevoerde beleid akkoord. 6. Toon Martens is tolk van de kascontrolecommissie en hij vertelt dat de commissie bij mekaar is geweest, de boeken heeft onderzocht en dat alles in orde is bevonden. Hij stelt voor de penningmeester decharge te verlenen voor het jaar 2003. De vergadering gaat hiermee akkoord. 7. Tot lid van de kascontrole-commissie wordt benoemd de heer Bas Oele uit Kapelle. 8. De penningmeester geeft een toelichting op de begroting 2005 zoals die in het programmaboekje is gezet. De vergadering onderschrijft de visie volledig. 9. Verkiezing nieuwe bestuursleden. Reglementair zijn aftredend en herkiesbaar de heren Kees Martens en Jaap Murre. Er zijn geen namen van tegenkandidaten bij het bestuur binnengekomen. De vergadering gaat akkoord met de herverkiezing van de beide zittende bestuursleden. 10. De voorzitter geeft een overzicht van een groot aantal activiteiten die in het Zeeuwse Dialectgebied net zijn uitgevoerd: zoals de vertaling van de bijbelboeken via het Kerkje van Ellesdiek, de verzamelbundel in Zeeuws-Vlaanderen en de folder, het nieuwe logo en de website van onze Vereniging. Verder loopt onze actie om leden te werven prima: er zijn dan ook vandaag veel nieuwe leden in de zaal. Verder verwachten we veel van de maand van het dialect, het symposium in Middelburg en de wedstrijd: het schoonste Zêêuwse woord. 11. Het bestuur stelt voor om em. prof. dr. A. A. Weijnen uit Malden te benoemen tot erelid van onze vereniging. De heer Weijnen is al sinds de oprichting in 1929 lid en heeft talloze malen onze vereniging met raad en daad bijgestaan. Helaas was hij vandaag niet aanwezig, maar hij stelde het erelidmaatschap zeer op prijs. De vergadering gaat ook akkoord het erelidmaatschap aan te bieden aan de heer Bas Oele, onze vroegere penningmeester, die sinds 1972 in de redactie van Nehalennia zit en jarenlang de lay out en de redactie van ons kwartaalblad verzorgde. Ook Koos Oele-Leys ontvangt het 41

Nehalennia | 2004 | | pagina 43