erelidmaatschap van onze vereniging, omdat ze de ledenadministratie en samen met haar man, vele jaren de productie en lay-out van Nehalennia verzorgde. Bas bedankt ook namens Koos de aanwezige leden voor het jarenlang prettig samenwerken. 12. Tijdens de rondvraag komt het verzoek naar voren om voortaan de gestorven leden, weer staande te herdenken. Een prima idee. 13. De voorzitter sluit de jaarvergadering en wenst iedereen een genoeglijke dag. (Dat is goed gelukt, want er hing een prima sfeer). De secr., Rinus Willemsen De voorzitter, Kees Martens. De gaande en de komende man Deze herfst nam prof. dr. Johan Taeldeman afscheid van de Rijksuniversiteit in Gent. We kennen de heer Taeldeman als een goede buur, die met veel belangstelling de ontwikkelingen op dialectgebied in Zeeland volgde. Meerdere keren riepen we zijn gewaardeerde hulp in. Op 16 oktober was hij te horen in Kapelle. Op onze Dialectdag brak hij een lans voor het gebruik van het dialect in de gezinnen en op straat. Het was een boeiend betoog. Als opvolger van prof. Taeldeman mogen we dr. Jacques van Keymeulen verwelkomen. De heer Van Keymeulen volgt al jarenlang de ontwikkelingen op het dialectgebied in het Zeeuwse. Hij was nauw betrokken bij de digitalisering van ons woordenboek, die in 1999 werd voltooid. Ook bij de samenstelling van het Supplement was hij actief. Niet alleen tijdens de werkbesprekingen van de Wetenschappelijke Commissie, maar ook bij het samenstellen van de vragenlijsten. Onze dialectvereniging wenst hem van harte geluk bij het aanvaarden van zijn nieuwe opdracht en wenst dr. Van Keymeulen een succesvolle periode toe. Vol van Verhalen Op vrijdag 5 november nam in een bomvolle Catharinakerk in Hengstdijk, onze voorzitter Kees Martens het boek Vol van Verhalen in ontvangst. Naast muziek waren er toespraken en werden er verhalen verteld. Het was een succesvolle avond. De bundel kwam tot stand na een aantal cursussen van 'Verhalen vertellen' en 'Verhalen schrijven'. Motor achter deze cursussen was de dialectvereniging, die het mogelijk maakte dat deze cursussen in Biervliet en Hulst konden worden gegeven de afgelopen winters. Over de inhoud van het boek leest u meer aan het eind van deze dialectrubriek. Van de consulent streektalen Project Zeeuwse dialectopnamen Het jaar 2005 zal voor de consulent streektalen in het teken staan van een project over het Zeeuws dat de werktitel 'de Zeeuwse taaikamer' krijgt. De werktitel heeft alles te maken met 'de taaikamer' die in het Gentse Huis van Alijn te beluisteren en te bekijken is, en als voorbeeld dient voor een dergelijke opstelling in Zeeland. In het Gentse museum is een van de museumkamers ingericht als taaikamer. Je kunt daar met de hoofdtelefoon rustig een aantal fragmenten in dialect beluisteren. Om de dialecten van verder weg toch enigszins te begrijpen wordt van elk fragment een 'vertaling' gegeven, waardoor het iets gemakkelijker wordt de diverse fragmenten te begrijpen. Er wordt ook randinformatie gegeven over het ontstaan van dialecten en de diverse dialectgroepen in het zuiden van ons taalgebied. Een dergelijke opstelling willen we voor het Zeeuws ook. Dat impliceert in eerste instantie dat we van bestaande oude dialectopnamen willen weten wat er bestaat, wat er verteld wordt en of dat 42

Nehalennia | 2004 | | pagina 44