Goeree-Overflakkee Uit 'Eilanden-Nieuws' NOSTALGIE EN HUMOR IN 'OUD EN NIEUW' VAN PAU EN PIET Onder de titel 'Oud en nieuw' gaven Pau Heerschap in het Ouddorps dialect en Piet Westhoeve op piano vorige week donderdagavond 1 juli een voorstelling in de vrijwel geheel gevulde sfeervolle kerkzaal, die door de Doopsgezinde Gemeente van Ouddorp weer gastvrij ter beschikking was gesteld. Voor de pauze bracht het tweetal een selectie van de verhalen die op hun laatste CD 'In 't voorbiegöön' uitgebracht zijn, ten gehore. Dit album is overigens nog verkrijgbaar. Hoe mooi de opnamen erop ook zijn, deze avond werd weer duidelijk dat een live-optreden toch een grote meerwaarde oplevert. De enthousiaste warmte van het publiek zorgde ervoor dat er een soort 'wij- gevoel' ontstond en dat stond garant voor een heerlijke voorstelling. Het al vaak vertelde verhaal 'De stoomfiets' van Jan Meijer veroorzaakte ook nu weer veel hilariteit. Na de pauze vertelde Pau twee verhalen van de eerste CD 'Tussen de haogten', die inmiddels geheel uitverkocht is. Piet ondersteunde ze met twee 'Lieder ohne Worte' van Felix Mendelsohn Bartholdi. In verband met de Europese kampioenschappen was 'Netuurlek voewbal op de Kluistee' gekozen. Westhoeve had er zelfs een kleine vrolijke variatie op het lied 'Hup Holland, hup' bij geschreven. Gelet op de laatste ontwikkelingen, Nederland had de avond ervoor nl. verloren, speelde hij die nu in mineur. Speciaal voor deze voorstelling had Heerschap een nieuwe korte vierdelige cyclus 'Schoolidyllen' geschreven. Een verblijf op Rhodos in de meivakantie leverde hiervoor de inspiratie: elementen in het Griekse landschap wekten nostalgische herinneringen op aan zijn eigen schooltijd en lespraktijk, met de nodige humor doorspekt. Piet Westhoeve ondersteunde ze met de 'Gymnopedies' van Eric Satie. Het is trouwens opmerkelijk hoe harmonisch de muziek met de verhalen verweven is. Men kan duidelijk horen dat de beide uitvoerenden elkaar begrijpen. Ten slotte de oude topper over de kunstgebitten van 'Be'ie in Jaop'. Hoe vaak die ook al beluisterd is en sommigen zelfs de inhoud ervan uit het hoofd kennen, toch leverde dit verhaal weer vele spontane, uitbundige lachsalvo's op. Alles bij elkaar kunnen we spreken van een zeer geslaagde voorstelling, die de uitvoerenden aan het slot een staande ovatie opleverde. Deze keer geen presentatie van een nieuwe CD, maar zomaar een voorstelling. Het tweetal verwondert er zich elke keer weer over dat er zoveel mensen op af komen. Blijkbaar wordt met dit soort voordrachten in een behoefte voorzien en hoort het publiek in de verhalen veel herkenbaars. Gevraagd naar een verklaring voor het succes, zegt Pau: 'Gewóón doen, altijd jezelf blijven.' Piet voegt daaraan toe: 'En natuurlijk kwaliteit bieden.' We hopen het duo nog vele malen te horen. [Einde van het artikel uit Eilanden-Nieuws Uit de CD 'In 't voorbiegöön' volgen hier enige verhalende gedichten. 45

Nehalennia | 2004 | | pagina 47