Ons ijverig bestuurslid Arie Damman, stuurde een verhaaltje op van mw. Ina Heijblom-Kloet, geboren en getogen in Haamstede, jarenlang woonachtig in Zierikzee. Ze was indertijd een trouwe informante van dr. Adriaan de Vin. Pag. 110 van het regioboek van Schouwen-Duiveland bevat een verhaal van haar. Verschenen Uit het deel van onze provincie beneden de Westerschelde melden we de verschijning van de verzamelbundel Vol van Verhalen. In de winter van 2001/02 werd in Biervliet een schrijfcursus gegeven om verhalen te schrijven en dan nog wel speciaal met een regionaal tintje. Vanwege het grote succes werden er twee groepen gevormd. Het jaar daarvoor waren er cursussen gegeven om verhalen te vertellen en daarvoor was ook grote belangstelling (Land van Axel en de grensstreek). Afgelopen zomer werd een groot aantal van deze deelnemers benaderd met het verzoek een verhaal, gedicht of iets anders in te leveren voor een verhalenbundel. De reactie was enorm: 50 titels lezen we in de index van het boek. dat maar liefst 295 bladzijden beslaat. Bij een aantal verhalen zijn zwart-wit illustraties geplaatst. Sommige verhalen zijn helemaal in dialect geschreven, andere gedeeltelijk, bijv. alleen de dialogen. Daardoor is de inhoud eigenlijk voor niemand een geheim, zeker niet als je een beetje met het dialect van die streken bekend bent. Verder is opmerkelijk, dat in bijna alle verhalen het streekeigene in de onderwerpen naar voren komt en daardoor snijdt het mes aan twee kanten: dialect en volkskunde komen ruim aan bod. Voor de redactie van het boek tekenden George Sponselee en Rinus Willemsen. Het boek is uitgegeven bij Van den Berg, Almere/Enschede, en kost 14,95. Natuurlijk is het in de boekhandel te koop. Rinus Willemsen Verslag Dialectdag 2004 Een dialectdag tijdens een jubileumjaar: dat moet een bijzondere dag worden. Het begint al goed: met de zon in mijn gezicht rijd ik naar Kapelle waar me bij het binnenrijden van het dorp het volgende bord opvalt: 'Te koop. petaten en juun'. Een veelbelovend begin. Ledenvergadering Ik heb bijna geen tijd om de gebruikelijke 'bolus bie de koffie' te nuttigen, want het aantal bekenden waar ik even een praatje mee wil maken is groot. Na drie jaar deelname aan de Dialectdag voel ik mij lid van een grote familie Zeeuwslievenden. Gelukkig is deze familie nogal eensgezind, want de punten uit de jaarvergadering worden in een rap tempo afgehandeld. Zelfs met een op verzoek langzamer sprekende voorzitter! We zijn het snel eens over de notulen, het jaarverslag, de jaarrekening, de benoeming van Bas Oele als nieuw lid van de kascommissie, de begroting voor 2004 en de herverkiezing van de voorzitter Kees Martens en penningmeester Jaap Murre. Toch lijkt er tijdens de behandeling van de jaarrekening even een kink in de kabel te komen, maar de opgestoken hand uit het publiek bleek gelukkig alleen bedoeld om een vlieg mee weg te slaan. Uiteraard is er ook in de jaarvergadering aandacht voor het 75-jarig jubileum. Dat wordt niet alleen binnen de vereniging gevierd, maar is tevens aangegrepen om een groter publiek aan te spreken. Met o.a. de wedstrijd rondom de verkiezing van het mooiste Zeeuwse woord en de mooiste Zeeuwse uitdrukking, het symposium over de rijkdom van tweetaligheid, de nieuwe brochure met het nieuwe logo en de ontwikkeling van een website, wil de vereniging niet alleen iets bijzonders 50

Nehalennia | 2004 | | pagina 52