AWN-tentoonstelling in Goes In de zomer van 2006 is in het Historisch Museum De Bevelanden in Goes iets te zien van het jarenlang onderzoek naar de verdronken dorpen Valkenisse, Gobbenoord en Oud-Rilland. In de zogenaamde Zwarte Zusterzaal, de nieuwe expositieruimte van het museum, is volop ruimte om een beeld te geven van de historie van deze dorpen, de rampen van 1530/32 en 1682 en het archeologisch onderzoek in dat gebied, waaraan veel AWN'ers hebben meegewerkt. De voorbereidende besprekingen over de inrichting zijn inmiddels begonnen; de Archeologische Werkgemeenschap Nederland (AWN), afdeling Zeeland, doet een oproep aan allen (dus ook aan niet AWN'ers) die ooit iets gevonden hebben op de slikken aan de Westerschelde om hun materiaal voor de duur van de tentoonstelling beschikbaar te stellen. In een bruikleenovereenkomst van het museum worden de vondsten, voorzien van foto's, voor de eigenaar gedocumenteerd en is de waarde van de vondsten ook verzekerd. Naast de eigen collectie van het museum die getoond wordt zal ook een uitleen van vondstmateriaal gevraagd worden aan het Provinciaal Archeologisch Depot in Middelburg, het Streekmuseum De Vier Ambachten in Hulst en andere particuliere collecties. Een prachtige gelegenheid om de verdronken dorpen en het verloren land langs de oevers van de Westerschelde in oostelijk Zuid- Beveland weer eens in beeld te brengen. Aanmelden van vondsten kan bij het museum of bij de AWN: tel.: 06-28615255 of 0113-311813 e-mail: dickydekoning@zeelandnet.nl 40

Nehalennia | 2006 | | pagina 44