Rectificatie In Nehalennia 150 zijn de illustraties op blz 46, 47 en 64 van Anita Bos uit Biervliet. Publicaties die nog te verkrijgen zijn: H. C. M. Ghijsen: Woordenboek der Zeeuwse Dialecten105,- K. Fraanje: Supplement op het Woordenboek der Zeeuwse Dialecten59,50 Van Houte: Van Houte vertelt, 4,95 Jan Zwemer: De Scharrebak, 9, 95 Veronique de Tier e.a.: Koekoek Schietebroek, Kinderspelen in Zeeland, 14,95 UITWERKING VAN DE VRAGENLIJSTEN Laat ik eerst maar eens beginnen met de resultaten van de diverse vragen over dialectbenamingen van Zeeuwse steden, dorpen en gehuchten. Wat waren de vragen ook weer? In de vragenlijst Voedsel 6-Groente-deel 1, Nehalennia 148, werd u o.a. gevraagd om de dialectbenaming van uw geboorteplaats op te geven en liefst ook nog wat plaatsnamen uit uw omgeving. En in de vragenlijst Voedsel 6-Groente-deel 2, Nehalennia 149, werd gevraagd of u 'op' of 'in' uw geboorteplaats woont/woonde. De antwoorden op beide vragen geef ik hieronder gecombineerd weer in een tabel. Daarbij heb ik gebruik gemaakt van het plaatsnamenoverzicht uit het Supplement op het Woordenboek der Zeeuwse Dialecten, pagina's 30/31. Dit overzichtje heb ik aangevuld met namen van buurtschappen/gehuchten die op de ingevulde vragenlijsten werden genoemd, voorzover er ook de Nederlandse benaming bij werd gegeven. Achter de plaatsnamen staan de dialectbenamingen plus de frequentie van het de opgegeven voorzetsels 'in' of 'op'. Ik heb alle plaatsen genoemd, ook die waar geen dialectbenaming van is gegeven. Als u op dit overzicht nog aanvullingen weet, stuur die dan op naar het adres dat op de vragenlijst staat. Zo kan ik hopelijk het overzicht compleet maken. Plaatsnaam Dialectbenamingen Aagtekerke Aegtekerke Aardenburg Erremburg Absdale Absdaol Achthuizen Achthuzen Anna Jacobapolder De Polder Arnemuiden Erremuu Axel Axel Baarland Baerland Baarsdorp Baesdurp; Baersdurp Bakendorp Baekendurp Battenoord Bellard Beldert Biervliet Biezelinge Biezelienge Biggekerke Beekerke Boerenhol 't Boerehol Bommenede Bommenêê Borssele Bossele Boshoofd Bos'ööd Boskapelle Den Bos Breskens Bresjes; Bressies Woont 'in' Woont 'op' 1 55

Nehalennia | 2006 | | pagina 59