MEDEDELINGEN VAN DE WERKGROEP HISTORIE EN ARCHEOLOGIE TENTOONSTELLINGEN Algemene ledenvergadering WHA Op dinsdag 4 april a.s. is de jaarlijkse Algemene Ledenvergadering van de Werkgroep Historie en Archeologie in het Zeeuws Archief, Hofplein 16 te Middelburg. De aanvang is om 19.00 uur. leden zijn van harte welkom. Wilt u de vergaderstukken vooraf ontvangen? Deze kunt u telefonisch (0118-470326) dan wel per e-mail (WHA@zeelandnet.nl) opvragen. Het bestuur Mededeling van de penningmeester Bijgesloten treft u de acceptgirokaart aan voor de betaling van de contributie 2006. Wanneer u op andere wijze wilt betalen, dan ons dringend verzoek uw adresgegevens bij uw overmaking te vermelden. Zo kunnen onnodige vergissingen worden voorkomen. Leden in het buitenland kunnen de betaalnummers vinden op de binnenzijde van de omslag. Wij hopen uw contributie binnenkort te mogen ontvangen, waarvoor alvast onze dank. Een jaar Nehalennia cadeau Een aardig idee: doe uw kennis of familielid met belangstelling voor streekhistorie, archeologie en/of dialect een jaar lang Nehalennia cadeau! Het is weer eens iets anders dan die eeuwige geschenk- of boekenbon. U maakt hem of haar voor een jaar lid van de Dialectvereniging of donateur van de Werkgroep met een abonnement op ons blad voor maar 16,-. Het gaat simpel in zijn werk. U meldt de nieuwe 'abonnee' aan bij: Administratie Nehalennia, Mascagnihof 628, 5049 BW Tilburg, tel. 013-4553641, of e-mail r.manderveld@home.nl met vermelding: 'cadeau-abonnement 1 jaar'. Hiermee geeft u niet alleen een origineel geschenk, maar steunt u tevens het werk van Vereniging en Werkgroep. Alvast bedankt! Erratum Oplettende lezers zullen het hebben opgemerkt: in het artikel 'Zeldzame kaarsnis bij sloop verloren gegaan' van Bas Oele in Nehalennia afl. 150 zijn per abuis twee bijschriften verwisseld. Het betreft de bijschriften van de foto op pag. 20 en van de onderste foto op pag. 21. Zeeuwen op Deshima Japanse prenten in het Zeeuws maritiem muZEEum Zeker nog tot eind maart zijn in het Zeeuws maritiem muZEEum in Vlissingen bijzondere Japanse prenten te zien. Van 1641 tot 1859 was Japan voor buitenlanders vrijwel afgesloten. De Zeeuwen en de Hollanders waren de enige Westerlingen die er mochten verblijven en handel mochten drijven. Ze moesten zich aan strenge voorschriften houden en mochten alleen op Deshima wonen, een kunstmatig eilandje dat in de haven van Nagasaki was gebouwd. Via de Nederlandse VOC- schepen kwam West-Europa in contact met de Japanse cultuur, waaronder de Japanse prenten. Een aantal van deze prenten is in beheer van het Zeeuws maritiem muZEEum. De expositie toont een selectie hieruit. 38

Nehalennia | 2006 | | pagina 42