VAN DE ZÊÊUWSE DIALECTVERÊNIGIENG VAN DE REDACTIECOMMISSIE Daar ligt ie weer op tafel: de nieuwe Nehalennia. Vol met allerlei interessante stukjes over het Zeeuws, in diverse spelwijzen. Maar dat is niet zo belangrijk. Ons uitgangspunt wat spelling betreft is slechts, dat geschreven dialect altijd reconstrueerbaar moet zijn tot gesproken taal. Het blijkt altijd weer een hele toer te zijn om het dialectdeel in te vullen. We zijn al weer een jaar flink bezig het onderdeel dialect van Nehalennia in balans te brengen met het deel van de Werkgroep Historie en Archeologie. De lezers weten dat te waarderen, want we krijgen steeds bemoedigende reacties om op deze weg door te gaan. We hopen regelmatig bijdragen te mogen ontvangen uit alle delen van de provincie en uit Goeree-Overflakkee. Daarom roepen we onze leden dan ook op, kopij toe te zenden. U kunt natuurlijk ook de redactie attenderen op een onderwerp dat tot nu toe niet goed uit de verf is gekomen. We nemen dan met u contact op om het verder uit te werken. VERENIGINGSNIEUWS In de laatste bestuursvergaderingen is er vooral gesproken over de toekomstige website van de vereniging. Het is de bedoeling dat deze zomer de website actief wordt. Voor de mensen die niet met een computer uit de voeten kunnen (en dat zijn er nogal wat onder onze leden) blijven natuurlijk de nieuwtjes te lezen in Nehalennia. Waarom geven we dan zoveel aandacht aan die website? Onze leden houden we op de hoogte van alles wat er binnen de vereniging gebeurt via het blad Nehalennia. Maar er zijn ook mensen die geen lid zijn en toch belangstelling tonen voor het doen en laten van de Zeeuwse Dialectverênigieng. Die kunnen dan alles volgen via de website. Inderdaad, het zou beter zijn dat deze mensen lid zouden worden van onze vereniging. Misschien worden ze dat als ze op de hoogte worden gebracht van onze activiteiten die ze lezen op de site. Verder is het leuk om een site te hebben. Het is een reclame voor je vereniging, dus goed voor de pr. Verder is er in de bestuursvergaderingen gesproken over de komende Dialectdag in Kapelle. Die staat in het teken van dialect en muziek, dus vooral Zeeuwse muziek. Het is niet eenvoudig om daar een interessante vulling aan te geven. Maar we doen ons best. Dialect heeft niets te maken met ouderwets, met klederdrachten, petroleumstellen of bedsteden. Als vereniging proberen we daar ook aandacht aan te besteden. Dialect is van vandaag en morgen. Daar moeten we aan werken, dat is onze uitdaging. De PZC geeft daar wekelijks in de bijlage Buitengebied blijk van. Ook Omroep Zeeland heeft wekelijks een programma waarin het dialect centraal staat. Helaas zijn dat slechts marginale aandachtspunten voor een zo belangrijk deel van het Zeeuws cultureel erfgoed. Gelukkig zijn er tientallen mensen bijna dagelijks bezig met het Zeeuws dialect. Met zang, muziek, toneel, voordrachten en verhalen vertellen. Dat sterkt het bestuur op de ingeslagen weg door te gaan. VAN DE CONSULENT STREEKTALEN Zeeuwse medewerkersbijeenkomst in Terneuzen Het is alweer een tijd geleden, maar op 7 november kwamen de Zeeuws-Vlaamse informanten die meewerken aan het Woordenboek van de Vlaamse Dialecten (WVD) weer eens samen. Na een geslaagde presentatie van de laatste aflevering op 27 mei van dit jaar in Sluis, konden de informanten elkaar weer eens zien op de informele en gezellige koffiemiddag die elk jaar georganiseerd wordt door de coördinator, Rinus Willemsen. Dit keer was de plaats van het gebeuren Terneuzen, in brasserie Xieje. De WVD-redactie was sterk vertegenwoordigd dit keer. Sinds 41

Nehalennia | 2006 | | pagina 45