in woordenboeklandwaren de lezingen van het symposium op 27 mei 2005, over woordenboekschrijvers. Het symposium in september n.a.v. het etymologisch dialectwoordenboek van F. Debrabandere resulteerde in twee artikelen: Over de herkomst van dialectwoorden van Johan Taeldeman en Zeeuws tussen Vlaams en Brabants van Jan Stroop. Een laatste artikel over het Zeeuws is van Clasien Rooze-Stouthamer over de Zeeuwse pronomina in de negentiende en twintigste eeuw. Verder staan er ook enkele signalementen en boekbesprekingen over boeken i.v.m. streektaal (zoals de kinderspelen in Zeeland) en een cryptogram in dit nummer. Wie geïnteresseerd is in dit nummer kan voor meer informatie terecht bij het Koninklijk Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen. Kousteensedijk 7, 4331 JE Miidelburg (0118-654347), kzgw@zeeuwsebibliotheek.nl Veronique De Tier VANUIT DE REGIO'S Net voor Kerstdag kregen we van Jopie Meerman en d'r femilie een speciale brief. Voa Bestuur en Leden van de Dialectverêênehieng De wensen van de mensen vallen wêê bie bosjes in de hang En wat 't er stae heschreve, weete m'n a zo lang. Hoeje Fêêstdaehen, 'n helukkig nieuwejaer. 't Is afwachte, éh A 't bluuft zo a 't noe haet dan bin ik allenk a tevree! 'k Wensen julder allemae affijn, julder weten wat a 'k wil zèhhe. ên dieng is zeker mensen, me 'n motten 't bie d'Hêêre in z'n Anden lèhhe!. Mit de hroeten van Jopie Meerman en d'r fermilie (Dialect van Tholen.) Vrijdag de dertiende Het was een drukte van belang op vrijdag 13 januari in het Dorpshuis van Biervliet. Voor de tweede keer was er 'Winterversiete'. Dat is een samenkomst, waarop verhalven worden verteld in dialect en waar de dia's van Rien Marijs worden bekeken. Dat zijn natuurdia's uit de streek. Deze avond De ménsen van Mooi Zeeland bie de Winterversiete in Biervliet foto Anita Bos). 45

Nehalennia | 2006 | | pagina 49