al gedaan, want de oproep in de krant leverde al bijna 2000 reacties op. Hebt u het artikel in de PZC gemist, dan kunt u nu nog altijd de enquête invullen. Omdat wij natuurlijk wel beseffen dat nog niet iedereen via internet dergelijke enquêtes kan of wil invullen, kunt u - als u hieraan wil deelnemen - contact opnemen met de consulent streektalen van de Stichting Cultureel Erfgoed Zeeland (v.de.tier@scez.nl - SCEZ - postbus 49 - 4330 AA Middelburg - 0118-670883). Wist u dat ...er dit jaar een speciale streektaalpostzegel is? De Twentse streektaalconsulent heeft het thema streektalen ingestuurd voor de postzegelverkiezing en bij de verkiezing van nieuwe postzegelontwerpen voor 2006 zijn de streektalen in de prijzen gevallen. De vijf categorieën die het hoogst scoorden in de verkiezing waren Elvis Presley, Vrijmetselaars, Sesamstraat, Romanfiguren en inderdaad Streektalen. De postzegels met de winnende onderwerpen zijn te koop vanaf 6 juni 2006 in een velletje met tien gegomde postzegels waarop ieder onderwerp twee keer afgebeeld is. er dit jaar een Vlaamse dialectendag georganiseerd wordt in Lokeren op 10 juni 2006. Wie hierin geïnteresseerd is, kan informatie krijgen bij de consulent streektalen of via dialectendag@vcv.be. en dat er volgend jaar weer een tweejaarlijkse Nederlandse Dialectendag is, die dit keer ook in Vlaanderen plaatsvindt. Het thema is kinderspel, en de dag vindt plaats op 17 maart 2007 in Mechelen. Wie geïnteresseerd is, kan de datum nu al noteren. Avond valt over Zierikzee (foto Rinus Willemsen). 60

Nehalennia | 2006 | | pagina 62