MEDEDELINGEN VAN DE WERKGROEP HISTORIE EN ARCHEOLOGIE Bedriegers en oplichters in het Zeeuws Archief! Het thema van de Landelijke Archievendag, zaterdag 14 oktober 2006, is 'geloof en ongeloof'. Het Zeeuws Archief heeft gekozen voor invulling van dit thema met het programma 'Opgelicht! Praktijken van de firma list en bedrog uit de Zeeuwse geschiedenis'Ofwel, kun je mensen geloven of niet? Tijdens rondleidingen door de ondergrondse schatkamers leert u onbekende oplichters en roemruchte bedriegers kennen. Maar u kunt ook op zoek naar voorouders die iets op hun kerfstok hadden. Behalve 'criminele' archiefstukken zijn er demonstraties in het restauratie-atelier, rondleidingen door het monumentale stadspaleis, de lopende topstukkententoonstelling met schatten uit de collectie, een film van het ongeschonden Middelburg en een lezing door schrijfster Nelleke Noordervliet. De open dag duurt van 9.00 tot 17.00 uur. Praktijken van de firma list en bedrog Rondleidingen door de depots tonen een selectie van archiefstukken en vertellen verhalen over bedriegers en oplichters uit de Zeeuwse geschiedenis. Vertrek elk uur vanaf de receptie, van 10.00 tot 16.00 uur. Workshop 'Criminele voorouders Heeft u criminele voorouders? En zo ja, wat hadden zij op hun kerfstok? In de workshop leert u hoe u daar achter komt. Om 11.00 en 15.00 uur in het auditorium. Papieren familiereünielezing door Nelleke Noordervliet 'Veel gegevens over de geschiedenis zijn te vinden in de archieven. Over de eigen familie is lang niet altijd te vinden wat je zoekt. Hoe kun je archieven, bronnen en familieverhalen combineren tot een lopend en boeiend verhaal?' Noordervliet schreef romans waarvoor zij intensief archiefonderzoek deed. Deze lezing wordt georganiseerd door de Stichting Vrienden van het Zeeuws Archief in samenwerking met 'De Drvkkery'. Na afloop van de lezing houdt Noordervliet een signeersessie. Aanvang 13.00 uur in de Hofpleinkerk (tegenover het Zeeuws Archief). Entree €5,- per persoon, gratis voor Vrienden van het Zeeuws Archief. Het Zeeuws Archief, stampvol geschiedenis. 27

Nehalennia | 2006 | | pagina 29