VAN DE CONSULENT STREEKTALEN Het is zover. De Zeeuwse Klapbank, de tentoonstelling over de Zeeuwse dialecten is sinds 24 juli open. Sommigen onder u zullen al in het gebouw De Burg geweest zijn om te kijken wat het nu uiteindelijk geworden is. Meer uitleg vindt u in het inleidende artikel in dit nummer. In het kader van deze tentoonstelling vindt op 29 september een symposium plaats in de filmzaal van de abdij. Het begint om 13.30 u. Voor meer gegevens of om u in te schrijven kunt u terecht bij de consulent streektalen lv.de.tier@scez.nl') of op de website www.scez.nl. Het aantal plaatsen is beperkt. Aanmelden is dus noodzakelijk. In het hemelvaartweekend waren er weer Nationale Verteldagen. Op zaterdag 27 mei vertelden enkele vertellers in praathuisjes en aan klapbanken. Helaas was het vreselijk slecht weer. Corry Arendse en Jo Koeman vertelden in Oost-Souburg en in Amemuiden, Rachel van de Vrede en Albert Goeman in Ritthem. Ondanks het slechte weer, waren er toch enkele die naar de mooie verhalen kwamen luisteren. Luisterhokjes bij 'De Zeeuwse Klapbankin het gebouw van de Stichting Cultureel Erfgoed Zeeland, Middelburg (foto SCEZ). En er is ook nog theaternieuws. In de afgelopen vijftien jaar heeft Jopie Minnaard een tiental korte toneelstukken geschreven in het dialect van Zuid-Beveland. Deze stukken zijn vele malen gespeeld door de toneelgroep Ad Hoe. Nu deze groep opgehouden heeft te bestaan wil Jopie de stukken beschikbaar stellen aan andere groepen. Zij heeft daartoe een drietal stukken opnieuw bewerkt. Bij gebleken belangstelling zal zij ook de overige stukken bewerken. De titels van de drie stukken zijn: Voe 't lapje ehouwe; Logeren bij de boer en 't Akkevietje van Tante Tanne. Een korte inhoud en aanwijzingen bij de stukken zijn te vinden op de website van Stichting Cultureel Erfgoed Zeeland, onder werk: streektalen. Voor een zichtzending en bestelling kunt u contact opnemen met Jopie Minnaard, tel 01 13 561905 en e-mail jminnaardl zeelandnet.nl 30

Nehalennia | 2006 | | pagina 32