de dialectologie. Het enthousiasme waarmee de Zeeuwen zich voor hun dialect inzetten, is hartverwarmend voor een dialectoloog. Iemand als Rinus, die de organisatie van de hele enquête in Zeeuws-Vlaanderen voor het WVD op zich neemt, is zijn gewicht in goud waard. Het is een erg goede zaak dat met Veronique De Tier, halftijds WVD'ster en halftijds consulent streektalen voor Zeeland, de banden tussen de Vakgroep Nederlands van de Universiteit Gent en de provincie Zeeland nog nauwer zijn aangehaald. Wat bindt jou persoonlijk met dat Zeeuws dialect? Vlamingen noemen Zeeuwen - waarschijnlijk tot hun verdriet - 'Hollanders'. Het was voor mij verrassend te horen hoeveel dialect er nog gesproken wordt in Zeeland en hoe die dialecten op West-Vlaams en Oost-Vlaams lijken, vooral dan het behoud van de uu en de ie in woorden als uus (huis) en ies (ijs). Zeeuwen lijken dus in hun taal op Vlamingen en dat schept natuurlijk een band - zo heb ik dat persoonlijk toch altijd aangevoeld. Prof. dr. Jacques Van Keymeulen R. U. Gent) (foto Pau Heerschap) Is de vereniging op de goede weg? Zolang de Vereniging goede plannen maakt voor de toekomst, is ze op de goede weg. Er is nog veel te doen, en men heeft er nog steeds zin in. Belangrijk is om complexen omtrent taalgebruik tegen te gaan. Dialect en A.N. zijn geen vijanden, maar hebben elk een eigen terrein in de maatschappij - en de Vereniging maakt dat duidelijk. Wat onderscheidt die vereniging nu van andere dialectverenigingen? De Zeeuwsche Vereeniging voor Dialectonderzoek onderscheidt zich van een heleboel andere verenigingen door de gezonde combinatie van wetenschap en vulgarisatie. De Vereeniging heeft bijvoorbeeld zelf bijstand gezocht bij de universiteit voor die zaken waar dat nodig was. Sommige verenigingen verwarren dialectologie met volksvermaak in het dialect. Met dat laatste is overigens niets mis, maar het is wel geen dialectologie. Men moet die twee zaken uit elkaar houden. De Zeeuwsche Vereeniging heeft heel wat voor elkaar gebracht - ook op wetenschappelijk gebied. Het 49

Nehalennia | 2006 | | pagina 51