Burg en ondertussen zijn al een kleine driehonderd mensen komen luisteren. Er zijn heel wat positieve reacties en niet alleen van Zeeuwse luisteraars. Vanaf 1 januari reist de tentoonstelling door Zeeland. In 2007 komt ze in het eerste halfjaar in de Openbare Bibliotheek van Yerseke (januari-februari), Zierikzee (maart-april) en Oostburg (mei-juni). Daarna komt ze nog in Goes, Tholen, Kapelle. Terneuzen, Heinkenszand, Vlissingen om eind 2009 te eindigen in de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg. We hopen dat u in een van deze bibliotheken eens de tijd neemt om te luisteren naar de fragmenten en de verhalen. Dialect en muziek Op 25 november was er Dialect en Muziek in de Vroone in Kapelle, maar hiervan volgt het verslag volgende keer. Achttien bandjes en groepen kwamen aan bod, in heel diverse stijlen. Een dergelijk initiatief is alleen mogelijk met veel handen, en de Zeeuwse Taele heeft met dit project duidelijk aangetoond dat zij daarin een helpende hand kan zijn. De werkgroep stond onder leiding van Joop van den Bremen, en hij werd bijgestaan door Marinus Bierens en Cees Heule van de Zêêuwse Taele, Engel Reinhoudt, Piet Scheerders, Jan Zwemer, Bert van Leerdam, Pau Heerschap en ik. Ik ben zeer blij met deze mensen te hebben samengewerkt en dit resultaat te hebben bereikt. De Zeeuw van Vlaanderen In de Zeeuw van Vlaanderen, te zien op omroep Zeeland op zaterdag, is een nieuwe rubriek hoatgoanjoat. Daarin komen voor West-Vlaanderen prof. dr. Magda Devos, voor Oost-VIaanderen prof. dr. Jacques Van Keymeulen en voor Zeeland de consulent streektalen aan bod, om gedurende 15 weken elk een woord uit onze regio nader toe te lichten. Het eerste Zeeuwse woord dat behandeld werd was de platte zeug, later volgden nog enkele andere. Het symposium over de klapbank Op 29 september was er in de filmzaal van de abdij een bijeenkomst over de Klapbank. waar taalkundigen van ver weg maar ook Zeeuwen van dichtbij aanwezig waren om iets meer te horen over allerlei dialectverzamelingen, over de Zeeuwse dialectenquête, of over hoe zo'n tentoonstelling opgebouwd is en wie dat dan wel heeft geregistreerd. Geen echte onbekenden op het podium, natuurlijk: Jacques Van Keymeulen. Johan Taeldeman en ikzelf. Ook Wim Helm en Martine Schrier hebben hun verhaal verteld. Na de zware kost kon iedereen een kijkje nemen in de tentoonstelling. Het was leuk om weer eens te zien hoe enthousiast men is over een dergelijk onderzoeksproject. Veronique De Tier VANUIT DE REGIO'S Op een zonnige dinsdag in de herfstvakantie kwamen de medewerkers/sters van het Project Zeeuws-Vlaanderen in IJzendijke samen. Na een welkomstwoord van de coördinator van dit project, Rinus Willemsen kregen de talrijk opgekomen dialectfans uitleg over de vorderingen van het project. Dat gebeurde aan de hand van taaikaartjes. Hierop was de verspreiding van een bepaald woord te zien. Tineke de Pau had het over woorden die bij de school horen. Zoals het schoolplein en het afdak. Het bleek dat in Vlaanderen de kinderen in de pauze altijd uit het schoolgebouw moesten. 'Ga maar wat spelen onder het afdak, werd er dan gezegd. In Zeeuws-Vlaanderen zijn er bij de meeste scholen wel afdakjes, maar daar staan meestal de fietsen. Matthias Levebre gaf uitleg over de kaarten van kinderspelen, zoals de tol. Vervolgens kwam Veronique De Tier aan het woord, die een warm pleidooi hield voor het regelmatig invullen 46

Nehalennia | 2006 | | pagina 48