Aflevering 155 voorjaar 2007 7 (Uit: A H. Oussoren, 'Weest standvastig. Afscheidspredikatie uitgesproken 15 april 1951 in de kerkgebouwen der Gereformeerde Kerk te Middelburg', 1951.) In 1950 deed Oussoren zijn eerste Amerika-ervaring op, toen hij voor een periode van tweeënhalve maand door de Verenigde Staten en Canada trok. Met deze reis, waarvan het voornaamste doel het bijwonen van de eerste vergadering van de International Association of Evangelicals (IAE) was - hij was door deze organisatie uitgenodigd om naar Noord-Amerika te komen -, haalde Oussoren de voorpagina's van diverse Zeeuwse kranten. Oussoren was op de IAE-conferentie nadrukkelijk aanwezig: hij wist het voor elkaar te krijgen dat de tweede vergadering van deze organisatie in januari 1951 in Nederland (Baarn) gehouden zou worden.24 Naast zijn bezoek aan de conferentie stonden er andere activiteiten op het programma. Zo hield Oussoren preekbeurten in verscheidene Christian Reformed Churches (CRC) verspreid over heel Amerika. Hij preekte in Paterson (New Jersey), daarna 2000 kilometer verderop in Kansas City en vervolgens 500 kilometer naar het noorden in Zuid- Dakota. Vanaf daar trok hij verder naar Orange City en het nabijgelegen Middleburg (Iowa), Chicago (Illinois), Grand Haven (Michigan) en Cleveland (Ohio). Ook gaf hij in de Verenigde Staten verscheidene lezingen, waarin hij het belang van het evangelisatie- en zendingswerk onderstreepte. Tijdens zijn eerste Amerikareis ging Oussoren regelmatig op bezoek bij geëmigreerde Zeeuwse families. Oussorens impressies van de Verenigde Staten waren overwegend positief. Het meest opmerkelijk vond hij de relatief grote rijkdom, die zichtbaar was aan de luxueuze huizen, de modieuze kleding en aan de kerken met airconditioning. Maar ook de 'zeer godsdienstige inslag' van de bevolking en de grote mate van vrijheid die de Amerikanen genoten, sprongen hem in het oog.25 Oussoren had blijkbaar indruk gemaakt op zijn r, ,i tt, i Amerikaanse toehoorders, Pastorie van Dr A. H. Oussoren en kerk te Hoboken want rond de jaarwisseling

Nehalennia | 2007 | | pagina 11