Aflevering 156 zomer 2007 Dialectbijeenkomst in Oostburg. Uiterst links Sjaak Herman, ervoor: mw. Tineke de Pauw, rechts: Anita Bos, mw. J. Klaaijsen-Hoste, mw. E. van den Hemel, mw. De Hullu, A. de Hullu, George Vervaet en mw. A. Triou-Meulendijk foto Rinus Willemsen). Sportcentrum De Eenhoorn in Oostburg. Met het zicht op de atletiekbaan was het daar goed toeven. Tineke de Pauw had ons samengeroepen om eens gezellig te praten over de vragenlijsten die betrekking hebben op de school en allerlei kinderspelen. Bijna alle medewerkers/sters kwamen uit het Land van Cadzand. Het viel ons op, dat er eigenlijk toch binnen dat gebied een heleboel verschillen waren aan te merken als er naar een woord of begrip werd gevraagd. Het was een gezellige bijeenkomst en Tineke, die alles had opgenomen, zal ongetwijfeld een rijke verzameling van woorden meegenomen hebben naar Gent. Twee vaste medewerkers waren niet aanwezig wegens ziekte. Het waren mw. S. de Hullu-Riemens uit Nieuwvliet en de heer W. Robijn uit Cadzand (inmiddels overleden). We stuurden ze een brief met de beste wensen voor een spoedig herstel. In de dagen daarna bracht Tineke nog bezoeken aan de gesprekskringen in Terneuzen en het Land van Hulst. Afscheid Wim Robijn Op 26 april overleed Wim Robijn. Hij was al een paar maanden ernstig ziek. Wim was een man van de streek. Op zijn overlijdenskaart staat dan ook een groot aantal afbeeldingen (aquarellen) van de verschillende dorpen in West Zeeuws-Vlaanderen. Jarenlang was hij hoofd van de afdeling Algemene Zaken van de gemeente Oostburg. Een vraagbaak voor iedereen op veel gebieden. Hij had niet alleen belangstelling voor geschiedenis en muziek, maar vooral voor mensen. Gemoedelijk en vriendelijk in de omgang. Kenmerkend was zijn glimlach. In 1994 kwamen we in contact met hem en enthousiast vulde hij de vragenlijsten voor het Woordenboek van de Vlaamse Dialecten in. Als het onderwerp hem niet bekend was, dan wist hij wel iemand in Cadzand te vinden die hem allerlei informatie wist toe te spelen. Zijn lijsten kwamen

Nehalennia | 2007 | | pagina 48