Aflevering 157 najaar 2007 haarfijn uitleggen. Tijdens de korte cursus 'Zeeuwse ingelanden en bestuurders' wordt u door hem ingewijd in het gebruik van de waterschapsarchieven. Belastingkohieren, vergunningen, correspondentie, ontheffingen en kadastrale leggers met aanwijzende tafels, hebben voor u na deze cursus geen geheimen meer. U bent dan in staat zelf onderzoek te doen in de waterschapsarchieven. Zeeuwse voorouders digitaal: stamboomonderzoek via de computer Tegenwoordig begint stamboomonderzoek thuis. Via uw eigen computer kunt u met behulp van internet al redelijk snel een begin maken met het zoeken naar uw voorouders. Daartoe staat een overweldigende hoeveelheid websites tot uw beschikking. Ook het Zeeuws Archief heeft al veel bronnen gedigitaliseerd en via internet beschikbaar gesteld. Leo Hollestelle werkt dagelijks met genealogische bestanden. Hij leert u tijdens de cursus 'Zeeuwse voorouders digitaal' hoe u kunt zoeken in de digitale bestanden van het Zeeuws Archief en welke websites en genealogische databanken u kunt gebruiken voor uw stamboomonderzoek. Cursusplaats, data, tijden, kosten Bovengenoemde cursussen worden georganiseerd door het Zeeuws Archief in samenwerking met de Zeeuwse Volksuniversiteit en vinden plaats in het Zeeuws Archief, Hofplein 16, Middelburg. De cursussen 'Paleografie voor beginners' en 'Genealogie voor beginners' duren 8 avonden van 19.30-21.30 uur. De eerste les is op dinsdag 2 oktober. Deelnamekosten voor beide cursussen bedragen 98 voor ZVU-leden en Vrienden van het Zeeuws Archief. Niet-leden betalen 115. De korte cursus 'Zeeuwse ingelanden en bestuurders' is op zaterdag 1 december 2007 van 10.00-12.00 uur. De deelnamekosten bedragen 15 voor ZVU-leden en Vrienden van het Zeeuws Archief. Niet-leden betalen 18. De korte cursus 'Zeeuwse voorouders digitaal' is op dinsdag 4 en 11 december 2007 van 19.30-21.30 uur. De deelnamekosten bedragen 25 voor ZVU-leden en Vrienden van het Zeeuws Archief. Niet-leden betalen 29. Aanmelden U kunt zich voor de cursussen aanmelden via het ZVU-bureau (Spanjaardstraat 51), Postbus 724, 4330 AS Middelburg, telefoon 0118- 634800, e-mail zeeland@volksuniversiteit.nl, met gelijktijdige overmaking van het cursusbedrag op giro 49.86.53 t.n.v. ZVU te Middelburg o.v.v. naam, adres en cursusnaam. Kijk voor meer informatie over het cursusaanbod van het Zeeuws Archief op: www.zeeuwsarchief.nl educatie cursussen of op www.volksuniversiteit.nl/zeeuwse.

Nehalennia | 2007 | | pagina 27