VERSCHENEN PUBLICATIES UITWERKING VAN DE VRAGENLIJSTEN Aflevering 158 winter 2007 In november verscheen het tweetalige M'n eigen taole mijn eigen taal van Anne Sturm, al aangekondigd in Nehalennia afl. 156. Het 222 blz. dikke en smaakvol vormgegeven boek is uitgegeven door de auteur in samenwerking met Marianne Contant van boekhandel Basting te Oostburg. Het boek, met twee CD's, is opgebouwd als een drieluik. Deel I gaat in op de 'diepe wortels van de moedertaal'. Deel II bestaat uit het gedicht, 'M'n eigen taole', geschreven in West-Zeeuws-Vlaams dialect en voorzien van een standaardnederlandse vertaling. In deel III worden taal en spelling nog wat meer belicht. Op de bijbehorende CD's is te horen hoe het gedicht in de moedertaal van de auteur klinkt. Prijs 22,50; te bestellen bij Boekhandel Basting, Raadhuisplein 9-A, 4501 BG Oostburg, tel. 0117-453158, e-mail info@boekhandelbasting.nlwebsite www.boekhandelbasting.nl Jan Kuipers De trouwe invullers, maar ook de lezers, hebben nog altijd recht op de verantwoording van de vragenlijsten die meegingen met de nummers 153 en 154 van Nehalennia. Die lijsten gingen over het lichaam. Daarop kwamen heel wat ingevulde lijsten terug: van 153 waren dat er 36, van 154 waren dat er 32. Hartelijk dank allemaal. We nemen de meest interessante antwoorden en geven die aan u door. En kijk eens, wat een rijkdom aan woorden er iedere keer naar boven komt. Het blijft dus echt de moeite waard om de lijsten in te vullen. Wegens plaatsgebrek kunnen we niet alle vragen en antwoorden weergeven. Maar... we bewaren ze wel, ze blijven voor onderzoekers beschikbaar. Uw antwoorden worden dus zeer gewaardeerd. We beginnen met lijst 153, najaar 2006. 2. Een persoon die niet kan stilzitten, altijd maar zit te bewegen, noemen we in wanteweef Biggekerke, een wemel'out Oostkapelle die eit gëên zittend gat Oost-Souburg; 'n wanteweever Driewegen, 's Heer-Arendskerke, 's- Heerenhoek, Lewedorp, Nisse, Sint-Philipsland, Cadzand, Groede, Koewacht, draoitol Kruiningen; wanteweeve Kwadendamme; wiebelkomte Nieuwdorp, Ovezande; rèmalair Sint-Annaland, Sint-Philipsland; remelteste Poortvliet, Scherpenisse, Sommelsdijk; remel Sint-Philipsland; ruugetuute Oosterland; jakker Oosterland, remelkont Renesse; dêëfelaor Hoofdplaat; 'n wiebelaor Waterlandkerkje; 'n ongeduurigen Axel; 'n ongeduur Kloosterzande; 'n wanteweef Hulst, 'n wremel Ouddorp, 3. Niet kunnen stilzitten op een stoel: dit wordt algemeen als wantweeven; kruien Biggekerke; wiebele Driewegen; rieje(nj 's Heer-Arendskerke,Sint- Philipsland, wuppen 's-Heerenhoek; schuuven lerseke,Ovezande; wippen Kwadendamme, Nisse, wiwelen Lewedorp; wiebelen Nieuwdorp, Waterlandkerkje; Kloosterzande, Overslag, Ouddorp; riemele Sint- Annaland, Poortvliet, Scherpenisse, Tholen, Oosterland,Renesse; draoien Aardenburg, Hulst, mieren Aardenburg, urikken Nieuwvliet; schuifelen Koewacht; remelen Sommelsdijk. 8. Zich te voet voortbewegen in het algemeen. Bijv. Fietsen of autorijden

Nehalennia | 2007 | | pagina 47