Aflevering 159 voorjaar 2008 voor een abdijen opde frontueren van Vranckrijck, maer mits dat hun te swaer is zoe begheren zij dat te vercoopen, want zij begheeren een lichter, want dit swaer es vijff duijsent. Sal mijnen heeren believen antwoorde te scrijven oft zij zoe langhe vertoeven zullen, op dat mijn huijsvrouwe mij dantwoorde overzeijndende) ick weeten mach, hoe dat ick mij reguleren zal, want ick mij te meer spoeijen zoude. Des mij leet dat dit zulcx coent, dat ick bij mijnen heeren nu niet gecommen en can. Ende dese dienende tot gheenen anderen eijnde, bidde God almachtich mijnen eerw. heeren te ghesparen in ghesontheijt. Geschreven binnen der stadt Mechelen opden XXVIen februarij 1593. Uwe goetwillighe dienaer ende vriendt Jan Inghels horologiemaker der stadt van Mechelen. (J.W. Perrels, Middelburgsche Courant, 15 maart 1924): Monsieurs Borgmrs., Schepenen ende raedt der stede van der Veren, ick ondergeschrevene laet u.l. weten hoe dat ick nog wel te passé ben. Godt zij gelooft, verhopende insgelijcxs u.l. gesontheijt. Voert es dit schrijven alleene dienende om u.l. te adverteren als dat ik ontfangen hebben het schrijven van mijnder huijsvrouwe ende daer uut verstaen als dat u.l. soude aen haergeschreven hebben van date XX Marty lestleden. Onderteekent De Vos, alsdat ick mij soude spoijen op de reijsse van Italië dat gijlieden sout vertoenen mijnder comsten gelijck ick oock hebbe ter liefde van u.l. gedaen, want ick soude aldaer seker werck aenveerdt hebben maer hebt gelaeten om alsoo mijn reijse te vorderen deur het diligent overschrijven van mijnder huijsvrouwe waer naer ick mij hebbe gereguleert en hem met Godts helpe met gesontheijt thuijs gecomen ende hebbe u.l. tselve terstont met schrijven laten weten, maar presumere het schrijven u.l. niet is behendicht, soo ben ick geaffectioneert tselve u.l. noch eens te laten weten off u.l. mijns van oene hadde. Ende weet dat ick eene orlogie bij mij hebbe, bijnaest algereet die u.l. wel gelijcken soude daer ick u.l. selver breeder aff spreken soude dat ick bij u.l. ware met meer ter deser tijd geschreven, metter haesten uut Mechelen desen sesten Octobris 1593, ende soo u.l. mijns van doene heeft willet mij ten eersten mogelijcke wesen laten weten soo sal ick mij daer naer reguleeren. His vale bij mij u dienaer Jan Ingels, orlogemaker der stadt van Mechelen. 13 Een door Abraham Tappy vervaardigde klok bevindt zich in de collectie van het museum 'Van speelklok tot pierement' in Utrecht. Volgens het poorterboek werd Sichner ingeschreven op 3 maart 1759, was hij 31 jaar en afkomstig uit Leipzig. Geraadpleegde literatuur en bronnen, bijlagen: Zie afl. 2 van dit artikel in de volgende aflevering van Nehalennia.

Nehalennia | 2008 | | pagina 45