Aflevering 159 voorjaar 2008 Ovezande, Sint-Philipsland, Hoek, strulen Hoek, schiete(n) Hoofdplaat, IJzendijke, Hoek, Ouddorp pisbak gae Borssele, secreet Borssele, 's-Heer Arendskerke, kak'uus 's-Heer Arendskerke, de petaoten afgieten Biezelinge, den 'ond uutlaete Biezelinge, poepdooze Poortvliet, poepdööze Zierikzee poepdoos Scherpenisse, dööze Bruinisse, ne de plee moete Renesse, mee de broek af moete Oosterland, achter 't deurtje moeten Oostburg, even mee d'\ broek af gaon Oostburg.mee d'n broek afmoete Sint- Philipsland, even moeten waoteren Oostburg, nao 't uus gaon Nieuwvliet, pissen IJzendijke, m'n zwaoger 'n and geeven IJzendijke, schijten Hengstdijk, naor 't schijt'ws Hengstdijk, schijten Kloosterzande, Koewacht, kakken Koewacht, poepei Koewacht, nae 't schijt'uus gae Biggekerke. 60. Verschillende woorden voor een kus: fiere (natte zoen) Kloetinge, kos Oosterland, aflekken (lang kussen, platvloers) Oostburg, smère (ruwe ku Hoek, aflekken (tongzoenen (Hoek), kussen (tussen geliefden) Kloosterzande, 'n kus (ouder - kind) Kloosterzande, 'n toot geven Kloosterzande, flokker Sint-Philipsland. 65. Een kort licht slaapje doen, buiten de nachtrust, 'n tukje Oostkapelle Ovezande, Brouwershaven,Oosterland,/'/? öögen verschieten Arnemuider, dutje Kloetinge, ie is de wind kwiet Kloetinge, ööge verschiete 's-Heer Arendskerke, 'aezeslaepje Sint-Annaland, j'n oahen verschiete Renesse, 'k bin even weg Hoofdplaat, even m'n (j'n) dogen verschieten Oostburg, IJzendijke, Hoek, 'n aozeslaopje Nieuwvliet, 'n troksken Hengstdijk, d'r vijf pakken Kloosterzande, even wegdutte Biggekerke, 'n uultje vange Sint- Philipsland. 68 Een nare droom, waardoor je zwetend wakker wordt. Nachtmerrie, Kloetinge, Ovezande, 's-Heer Arendskerke, Renesse, Oostburg, Kloosterzande, angstdroom Kloetinge, 'n benauwde droom Oosterland, Sint- Philipsland, Nieuwvliet, IJzendijke, van de man bereejen worren Hoek. 70. Uit alle macht wakker te blijven, voorkomen dat men in slaap valt. Tegen de slaep vechte Biggekerke, Oostkapelle, Kloetinge, tegen de vaek vechte 's-Heer Arendskerke, Sint- Philipsland, 't taei Renesse, ei je lucifertjes nödig? (om tussen de oogleden te zetten) Oosterland, pro(mJberen wakker te bluuven Oostburg, vechten tegen de slaop Nieuwvliet, IJzendijke, vechten Hoek 71. Halfgesmoord lachen, zoals jonge meisjes vaak doen. Griele Oostkapelle, 's-Heer Arendskerke, Renesse, Nieuwvliet, giechele(n) Kloetinge, Ovezande, Renessse, Brouwershaven,Oosterland, Sint- Philipsland, Oostburg, Nieuwvliet, Hengstdijk, Koewacht, giebele Kloetinge, krielen Nieuwvliet, IJzendijke, grèten Hoek, 76. Verschillende van wenen. Brulle (algemeen) Oostkapelle, schrêëuwe (oud) Oostkapelle, Arnemuiden (algemeen) juule (verouderd) Oostkapelle, (verouderd) Arnemuiden, schrêëuwe (algemeen voor huilen, ook zonder geluid) Kloetinge, brulle (hard huilen, vooral door kinderen) Kloetingen, Sint-Annaland, Oosterland, schrëêuwe(n) Sint-Annaland, Brouwershaven, Oosterland, Oostburg, Hengstdijk, schreie Renesse, brullen (plat), Oostbi rg. bleten (algemeen) IJzendijke, janken as 'n sluus'ond (bij pijn) Hoek, trotten (om je zin te krijgen) Hoek, 'uilen (Hengstdijk, janken Kloosterzande, schrêëuwe as 'n sluushond Sint-Philipsland. 88. Een plotselinge heftige honger die gepaard gaat met een gevoel van slapte en sterk zweten. D'n ëêten oenger Oostkapelle, Ovezande, 's-Heer Arendskerke, Biezelinge, Renesse, Brouwershaven, Oosterland, Oostburg

Nehalennia | 2008 | | pagina 72