Aflevering 160 zomer 2008 41 in een publicatie in de Berichten van de Rijksdienst voor het Oudheidkundig Bodemonderzoek (ROB; intussen opgegaan in de Rijksdienst voor Archeologie, Cultuurlandschap en Monumenten), die nog altijd met vrucht wordt geraadpleegd. Als specialist op het gebied van het Romeinse aardewerktype terra sigillata, de rode gestempelde waar, was JATB een graag geconsulteerd man door onderzoekers in binnen- en buitenland. Ook voor de oude generatie amateur-archeologen in Zeeland, zoals Jan van Hinte, Piet Zuijdweg, Adriaan de Boo, Piet Jasperse en vele anderen, fungeerde hij als veelvuldig beproefd klankbord. Zelf kende ik hem sinds 1977, toen ik via een pro forma-detachering bij de ROB ging werken voor de Encyclopedie van Zeelandwaarvan JATB in de redactiecommissie zat. In het tijdschrift Zeeland (2007 nr. 3) keek een aantal redactieleden terug op dit langjarig project. 'Het kostte mij erg veel tijd,' meldde Jan Trimpe, 'maar ik ben nu eenmaal een zwakke broeder die geen nee kan zeggen.' Zwakke broeder? Dat viel wel mee natuurlijk. In elk geval een getalenteerde en veelzijdige broeder: behalve naar archeologie ging Trimpes interesse en studiedrang onder meer uit naar de natuur en de aardwetenschappen (hij studeerde af in Wageningen als landbouwkundig ingenieur), talen en de muziek. Hij wordt gemist. Een uitgebreider levensschets (van dezelfde auteur): 'Jan Trimpe Burger: het terugkijken van een archeoloog', in: Kees Bos (ed.), ZL 10 Zeelandboek (Middelburg 2006), 186-191. J.A. Trimpe Burger in zijn tuin te Oostkapelle, 2006 foto Kees Bos).

Nehalennia | 2008 | | pagina 43