Aflevering 160 zomer 2008 Goeree-Overflakkee Het is inmiddels een traditie geworden dat op de langste avond van het jaar in het intieme oude stadje Goedereede verhalen in dialect op straat verteld worden door de Ouddorpse verhalenverteller Pau Heerschap. De verhalen worden afgewisseld met een muzikaal optreden.'Verhalen op de langste dag' is een activiteit van de Kunststichting Goedereede in samenwerking met de Stichting Podium Goeree-Overflakkee. Het is een van de onderdelen van Culturele kralenketting. De stichting Podium verzorgt over het hele 'eiland' diverse culturele activiteiten, waarvan deze activiteit er één is. Dit jaar op 21 juni vanaf 20.00 uur. Verzamelen op de markt. Er zijn geen kosten aan verbonden. Oude tijden herleven in Goedereede op de langste dag van het jaar foto Stichting Podium G.O.). Waèr a 't arte vol van is... Op zondagmiddag 9 maart waren ruim honderd belangstellenden naar 't Kerkje van Ellesdiek gekomen voor de uitreiking van het eerste exemplaar van de Zuid-Bevelandse vertaling van het Hooglied. Na het welkomstwoord van Corry Verburg hield Eeuwout van der Linden een korte inleiding over het boek waarin verschillende interpretaties van de tekst werden toegelicht. Vervolgens werd de tekst in het Zuid-Bevelands voorgelezen, waarbij gelijktijdig de illustraties werden vertoond. Het geheel werd muzikaal omlijst door het duo Da Capo. Ten slotte kreeg gedeputeerde Van Waveren het eerste exemplaar. Al met al een hoogtepunt voor de Zeeuwse bijbelvertaalgroep. (Zie ook de recensie van Lou Vleugelhof elders in dit nummer.)

Nehalennia | 2008 | | pagina 49