21E Historische Studiedag den smaak en het hart de Letteren in Zeeland 2 Aflevering 161 herfst 2008 VLISSINGEN De fuserende Werkgroepen Historle Archeologie en Kunstgeschiedenis van het Koninklijk Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen en het Gemeentearchief Vlissingen nodigen u uit voor de Proeven voor het verstand, Naast het groots gevierde geboortejaar van admiraal Michiel de Ruyter is 2007 ook het 250e geboortejaar van de befaamde, maar jonggestorven Vlissingse dichter Jacobus Bellamy (1757-1786). De organiserende partners willen niet voorbijgaan aan dit bijzondere herdenkingsjaar van een schrijver die van invloed was voor de letteren in Zeeland (en ver daarbuiten). Daarom hebben zij besloten de 21e Historische Studiedag te programmeren onder hei thema van oude literatuur in Zeeland, waarvoor wij u graag uitnodigen. Wij bieden dit jaar een middagprogramma met lezingen over de literatuur uit de achttiende eeuw van Bellamy en daaromheen. Sprekers zullen onder meer drs. Aamout de Bruyne en prof.dr. Marita Mathijsen zijn De deelnamekosten voor de 21e Historische Studiedag bedragen €10,00 (per persoon) voor leden van de werkgroep(en) en de Vereniging Vrienden van het muZEEum en het Gemeentearchief Vlissingen. Voor introducés en niet-leden bedragen de deelnamekosten €12,50. U dient zich van tevoren schriftelijk op te geven bij het secretariaat van de organisatie. U kunt dit doen door middel van een e-mail met uw adresgegevens naar wha@zeelandnet.nl maar ook via onderstaande invulstrook. Tegelijkertijd dient het deelnamebedrag te worden overgemaakt op gironummer 3719924 (Werkgroep Historie en Archeologie te Vlissingen) onder vermelding van: 21c Historische Studiedag. Uiterlijk twee weken voor de studiemiddag ontvangt u de schriftelijke bevestiging van uwf inschrijving evenals het definitieve programma. 2l6 Historische Studiedag 'Proeven voor het verstand, den smaak en het hart' Vrijdag 16 NOVEMBER 2007, 13.30 uur - zaal open om 13.00 uur - In het Stadhuis te Vlissingen Deze publicatie kwam tot stand dankzij bijdragen van o.m.: Van de Velde Publicatie Het Van de Velde Publicatiefonds bevordert het cultuurhistorische besef op Walcheren en van de stad Vlissingen in het bijzonder, in de vorm van publicaties, in de breedste zin van de betekenis. Het fonds is ontstaan uit de uitoefening van het uitgeversvak door vier generaties Frangois van de Velde in Vlissingen. GEMEENTE VLISSINGEN Stichting Moerman Promotie Vlissingen

Nehalennia | 2008 | | pagina 4