Aflevering 161 herfst 2008 Najaarscursussen in het Zeeuws Archief In het najaar van 2008 verzorgt het Zeeuws Archief in samenwerking met de Zeeuwse Volksuniversiteit zes cursussen, waarvan twee in het kader van het Jaar van het Religieus Erfgoed 2008. Cursus 'Wat staat daarPaleografie voor beginners Het kunnen lezen van oude teksten opent nieuwe, spannende werelden: ineens belandt u zelf in de zestiende of zeventiende eeuw, de tijd van de grote handelscompagnieën en kaapvaart. U verbetert niet alleen uw leesvaardigheid, maar vergroot ook uw kennis van het roemrijke Zeeuwse verleden. De cursus begint dinsdag 30 september van 19.30 tot 21.30 uur, en bestaat uit 8 avonden. Docent: Ivo van Loo. Het lesmateriaal bestaat uit kopieën van oude teksten (inclusief) en het boek Werken met Zeeuwse bronnen, vooraf aan te schaffen bij het Zeeuws Archief a 13,40. Cursus 'Wie waren mijn vooroudersGenealogie voor beginners' Onderzoek doen naar voorouders kan verrassende informatie opleveren. Soms werpen deze gegevens een geheel nieuw licht op uw afkomst of de geschiedenis van uw vroege voorvaderen. U leert een stamboomonderzoek op te zetten en in welke bronnen u kunt zoeken. Aan bod komen onder meer de registers van de burgerlijke stand, de bevolkingsregisters, genealogische verzamelingen en mogelijkheden om via de computer - thuis of in het Zeeuws Archief - onderzoek te doen. Ook is er aandacht voor de specifieke Zeeuwse aspecten van voorouderonderzoek. Tot slot komt de verwerking van de door u zelf gevonden gegevens aan bod. Docent: Jaap Zondervan. De cursus begint dinsdag 30 september van 19.30 tot 21.30 uur, en bestaat uit 8 avonden. Rondleiding 'Een kijkje achter de schermen van het Zeeuws Archief: Het depot' In de schatkamers van het Zeeuws Archief wordt het verleden van Zeeland bewaard. In drie grote depots met een totale opslagcapaciteit van maar liefst 30 kilometer archieven is momenteel 17 kilometer plankruimte bezet. Al die archieven moeten onder de meest optimale condities worden bewaard voor de toekomst. Hoe dat in zijn werk gaat en wat daar allemaal bij komt kijken vertelt Anneke van Waarden-Koets tijdens een rondleiding door de depots van het Zeeuws Archief. Vrijdag 24 oktober van 14.00 tot 15.00 uur, alleen voor ZVU-leden. Korte cursus 'Zeeuwse voorouders digitaal: Stamboomonderzoek via de computer' Stamboomonderzoek begint thuis. Via uw eigen computer met internetverbinding kunt u snel een begin maken met het zoeken naar uw voorouders. Daartoe staat een overweldigende hoeveelheid websites tot uw beschikking, onder andere de website van het Zeeuws Archief met toegang tot vele miljoenen persoonsgegevens. Leo Hollestelle laat zien hoe u via internet gegevens over voorouders kunt verzamelen. Ook wordt aandacht besteed aan Zeeuwengezocht.nl, de genealogische website van het Zeeuws Archief. Zaterdag 1 november van 10.00 tot 12.00 uur.

Nehalennia | 2008 | | pagina 58