Aflevering 161 herfst 2008 59? het roer omgegooid en verdwenen de dialectsprekende onderdelen van de buis en uit de ether. En dat bij een regionale omroep! Er was wat gemor te horen op de radio en ook in de krant lazen we over ontevreden mensen. Ook de kijkcijfers van Omroep Zeeland tv gaven de ontevredenheid door en de Gedeputeerde van Cultuur, Harry van Waveren, liet van zich horen, maar de zaak werd niet teruggedraaid. Tijdens de dialectconferentie in Rilland- Bath (juni 2008) zei iemand door de microfoon dat de regionale zenders beter in de provincie moesten rondkijken en niet 'Nederland 3 moesten proberen te spelen'. Aan het applaus te concluderen was het dus niet alleen een Zeeuws probleem. Maar ondertussen zitten we er wel mee. Want als je monddood wordt gemaakt, doe dan maar eens iets aan de bevordering van het immaterieel Zeeuws erfgoed. Jammer, gemiste kansen. Gelukkig lezen we in de PZC en in tal van dorpsbladen regelmatig dialect. Het boek Slikspetters was vorige herfst in een paar maanden uitverkocht. Op een paar exemplaren na. Ook Joop van Zijp vertelt, deel 1 gaat vlot over de toonbank. En wat Nehalennia betreft, daarvoor moeten we ook geen zendtijd aanvragen. We krijgen steeds weer leuke en enthousiaste reacties en dat bemoedigt ons door te gaan. Gelukkig maar, want volgend jaar viert de VerĂªnigieng het 80-jarig bestaan. Maar daarover in de komende Nehalennia meer. Nog even over de vragenlijsten. Als u de antwoorden achterin deze aflevering leest, dan zult u zien dat niet alle regio's goed vertegenwoordigd zijn. We vragen daarom nog eens de lijsten door te nemen, in te vullen en op te sturen. En graag ook reacties op de antwoorden die u achter in deze Nehalennia leest. Landlust Zeeuwse Dialectdag op Landlust in een nieuwe omgeving foto Kees Martens). Na vele jaren in de Vroone te Kapelle gast geweest te zijn, eerst bij ons verenigingslid Jan Oosthoek en de laatste twee jaar bij ons verenigingslid Piet de Wee, vond het bestuur dat het tijd werd om de Dialectdag eens in een andere omgeving te houden. Zaterdag 18 oktober wordt de 32e Zeeuwse Dialectdag niet in de Vroone te Kapelle gehouden maar op de

Nehalennia | 2008 | | pagina 61