ANTWOORDEN VAN DE VRAGENLIJST 159 (maart 2008) Aflevering 161 herfst 2008 In totaal kwamen 30 ingevulde lijsten terug. Het was de moeite weer waard de antwoorden allemaal te verwerken. Van de interessantste antwoorden geven we hier een bloemlezing en het is plezierig die door te nemen. Je komt dan allerlei antwoorden tegen, die misschien nu ook weer een reactie uitlokken. Dat is trouwens ook de reden waarom we deze rubriek hebben opgenomen in Nehalennia. Om te beginnen geven we door uit welke plaatsen de antwoorden komen. Ze staan per regio gegroepeerd. Oostkapelle, Borssele, Ovezande/Driewegen, Nieuwdorp, Goes, Kwadendamme, Kloetinge, Yerseke, Tholen (stad), Poortvliet, Scherpenisse, Sint-Annaland, Oud- Vossemeer, Ellemeet, Bruinisse, Nieuwerkerk, Zierikzee, Dreischor, Oosterland, Groede, Hoofdplaat, Waterlandkerkje, Hengstdijk, Koewacht, Ouddorp. 2. Ongedeerd zijn, niet ziek zijn: iezer stérk Oostkapelle, zö gezond as 'n vis Borssele, Driewegen, Ovezande, Nieuwdorp, Kwadendamme, Yerseke, Bruinisse, gezond van lief en leeën weze Kloetinge, niks mekëêre, niks Tholen, Poortvliet, Oud-Vossemeer, Zierikzee, fit weze Bruinisse, fit ziin as 'n 'oender, Hoofdplaat, elemaol niks makkeren Hengstdijk, die 'ei gêên klaogen Hoofdplaat, gezoond ziin, algemeen. 3. Geneigd zijn tot overgeven: spuugen Oostkapelle, kostmisselijk weze Biezelinge, misselik weze Ovezande/Driewegen, misseluk as 'n katte Nieuwdorp, Kwadendamme, Yerseke, misseluk, aokelig weze Kloetinge, Poortvliet, Scherpenisse, Sint-Annaland, Oud-Vossemeer, Ellemeet, Zierikzee, Groede, Waterlandkerkje, buukziek weze Tholen (stad), schieluk Bruinisse, die mo wè spie Bruinisse, aekelig Bruinisse, kaokerig Bruinisse, Dreischor, Oosterland, baokneigiengen 'èn Hoofdplaat, spuugachtig Waterlandkerkje, 'k moe braaken Hengstdijk, misselijk Koewacht, Ouddorp, raor Ouddorp. 9. Rode uitslag onder de neus als gevolg van veel snuiten: kapot weze van 't snuute Oostkapelle, 'n open neuze Borssele, 't is schraol onder m 'n neuze Ovezande/Driewegen, schrëël Ovezande, Nieuwdorp, 'n schraele neuze Nieuwdorp, Kwadendamme, Poortvliet, Oud-Vossemeer, Ellemeeet, Bruinisse, Nieuwerkerk, Zierikzee, Dreischor, Ouddorp, uutslag Waterlandkerkje, rööie uutslag 'èn Hoofdplaat, rööie neuze Sint-Annaland. 12. Een plotselinge en heftige honger die gepaard gaat met een gevoel van slapte en sterk zweten: d'n 'ëëten onger (oenger) 'ebbe: algemeen, j'n eigen flauw voele Kloetinge, 'n misselijken 'oenger Oud-Vossemeer, d'n gëêuw onger Bruinisse, Nieuwerkerk, Dreischor, Zonnemaire, Ouddorp. 13. Het bewustzijn verliezen buten westen raeke Oostkapelle, Kloetinge, die is van z'n verzij Borssele, van z'n zeiven valle Borssele, Ovezande, Driewegen, Nieuwdorp, Kwadendamme, van z'n zeiven gaon Groede, van z'n stokje gae Biezelinge, Goes, Scherpenisse, Sint-Annaland, Bruinisse, van z'n eigen gae Poortvliet, Oud-Vossemeer, Bruinisse, Nieuwerkerk, Dreischor, Zonnemaire, de zeilen strieke Zierikzee, 'm strieke Poortvliet, flauw valle Scherpenisse, Ellemeet, Bruinisse, van j'n eigen valle Bruinisse, katzwijn

Nehalennia | 2008 | | pagina 77