Aflevering 162 winter 2008 Aanmelding en kosten Aanmelding voor de cursussen via het ZVU-bureau, Spanjaardstraat 51, 4331 EP Middelburg, tel. 0118-634800, e-mail zeeland@volksuniversiteit.nl met gelijktijdige overmaking van het cursusbedrag op giro 49.86.53 t.n.v. ZVU te Middelburg o.v.v. naam, adres en cursusnaam. Deelname aan de cursus Wonen is 98 voor ZVU-leden, Vrienden van het Zeeuws Archief en Vrienden van de Stichting Middelburg en 115 voor niet-leden. Deelname aan de cursus Paleografie is 89 voor ZVU-leden en Vrienden van het Zeeuws en 105 voor niet-leden. Deelname aan de korte cursussen van een dagdeel kost 19 voor ZVU- leden en Vrienden van het Zeeuws Archief en 22 voor niet-leden. Nadere informatie: Zeeuws Archief, Anneke van Waarden-Koets, educatie en exposities, tel. 0118-678800. Tabula Scaldis, tafereel van de Schelde - Images de l'Escaut De rivier de Schelde - weet u waar deze zijn oorsprong vindt? Kent u de plaatsen, de landschappen waardoorheen hij zich slingert op weg naar de zee? Het is onze rivier, en toch borrelt hij op uit een heuvel 'ergens in Noord-Frankrijk'. Voor de oeverbewoners en andere geïnteresseerden die zich realiseren dat de Schelde meer verschijningsvormen heeft dan die in hun eigen omgeving is de expositie Tabula Scaldis met bijbehorend boek in voorbereiding. De tentoonstelling zal in ieder geval te zien zijn in: - Gouy (Relais des Sources), voorjaar 2009 - Saint-Amand-les-Eaux (La Porte de Hainaut), juni 2009 - Gent (Hof van Ryhove), september 2009 - Beveren (kasteel Cortewalle), najaar winter 2009 - Vlissingen (muZEEum), januari maart 2010 - Terneuzen (de Passerelle), april 2010 - Gemeente Borsele (Fort Ellewoutsdijk), voorjaar 2010 - Gemeente Sluis (de Raadskelder) zomer 2010 Andere locaties zijn nog in beraad, een preciezer tentoonstellingsschema wordt later bekendgemaakt. Tabula Scaldis loodst u op een poëtische manier, door middel van panoramische tekeningen, teksten en tekstfragmenten, langs de rivier en laat u kennismaken met de bron, het Grand Souterrain, de grote kolenmijnen in Noord-Frankrijk. U passeert beroemde steden zoals Valenciennes, Gent en Antwerpen en u bezoekt 'het domein der waternimfen', zoals een monnik op de Mont-Saint-Martin het ooit mooi verwoordde. U laveert tussen de vele zandplaten en de zeeschepen uit alle delen van de wereld, om uiteindelijk op te gaan in de oneindige zee. De tentoonstelling en het boek Tabula Scaldis zijn, zoals de rivier zelf, tweetalig Nederlands-Frans. Teksten van verschillende auteurs uit Nederland en België worden opgenomen (voor Saeftinghe bijvoorbeeld van Jan J.B. Kuipers, Stichting Cultureel Erfgoed Zeeland). Tekeningen en samenstelling: Joost Heeren. Tabula Scaldis wordt gesponsord door: Studiecentrum Antwerpen overMorgen, Gemeente Beveren, Gemeente Borsele, Gemeente Sluis, Gemeente Terneuzen, Gemeente Veere, Interact Network bv, Aardenburg-Gent; Ministerie van de Vlaamse Gemeenschap, Waterwegen

Nehalennia | 2008 | | pagina 54