Mededelingen van de Werkgroep CultuurHistorie Aflevering 163 voorjaar 2009 Algemene Ledenvergadering Het bestuur van de Werkgroep CultuurHistorie nodigt de leden uit voor de Algemene Ledenvergadering op dinsdag 7 april a.s. in het Zeeuws Archief, Hofplein 16 te Middelburg. Aanvang 19.30 uur. De vergaderstukken kunt U aanvragen via emailadres WCHZeeland@gmail.com of telefonisch (0118- 470326). Verzoek van de penningmeester Bijgesloten treft u de acceptgirokaart aan voor de betaling van de contributie 2009. Indien u het bedrag op andere wijze overmaakt, het dringende verzoek dan tevens uw adresgegevens te vermelden. Mededelingen die u noteert op de acceptgirokaart worden NIET aan ons doorgegeven! Wij hopen uw bijdrage weer spoedig te mogen ontvangen, waarvoor dank. Symposium archeologische collectie Zeeuwsch Genootschap Op donderdagmiddag 23 april vindt van 13.30-17.30 uur een symposium plaats in de Aula van de Zeeuwse Bibliotheek te Middelburg over de ontsluiting van de archeologische collectie van het Kon. Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen. De collectie bevindt zich in het Provinciaal Archeologisch Depot te Middelburg, waar Hazenberg Archeologie haar van augustus 2007 tot en met maart 2008 heeft geïnventariseerd. Hierbij zijn 178 dozen vondstmateriaal bestudeerd en ingevoerd in de TMS-database van de Stichting Cultureel Erfgoed Zeeland. Van deze bijzondere collectie, gevormd vanaf de oprichting van het Genootschap in 1769, bestond geen goed overzicht. Bij het project is de documentatie, afkomstig van diverse verzamelaars en conservatoren uit eind 19de en begin 20ste eeuw, gekoppeld aan de voorwerpen, waardoor een overzicht is verkregen van de vindplaatsen en vondstomstandigheden. Hierdoor is nu duidelijk over welke archeologische voorwerpen het Genootschap beschikt, waar deze vandaan komen en hoe ze destijds verkregen zijn. Deze ontsluiting maakt nieuw wetenschappelijk onderzoek mogelijk en maakt de gegevens ook beschikbaar voor het webportaal www.geschiedeniszeeland.nl De KZGW-collectie vormt nu een integraal onderdeel van de provinciale collectie die via het internet raadpleegbaar is. Aanmelden: www.hazenbergarcheologie.nl of tel. 071-5126216

Nehalennia | 2009 | | pagina 35