VERENIGINGSNIEUWS Aflevering 163 voorjaar 2009 in combinatie met het thema 2009 Jaar van de tradities. Graag weer uw gewaardeerde reactie(s). Wie op de jaarvergadering is geweest, heeft al kennis gemaakt met ons nieuwe bestuurslid. Ze trad zelfs even op met een eigen verhaal. We hebben het dan over Thea de Bruine-de Smet uit Sluiskil. Ze kwam in het bestuur toen er een vacature ontstond na het vertrek van Kees Fraanje uit Hengstdijk, die eigenlijk het Land van Axel vertegenwoordigde in het bestuur. De vereniging is blij, dat eindelijk de vrije plaats is opgevuld en verwelkomt Thea dan ook van ganser harte. We hopen op een prettige samenwerking. In het interview leren we Thea beter kennen. Intussen is de redactiecommissie ijverig aan het werk met de nagelaten dialectteksten van Bertus Limonard. Hij schreef op het eind van zijn leven een kleine twintig verhalen in het dialect van 's-Heerenhoek en declameerde daaruit in zijn streek, maar ook in andere delen van Zeeland. Op dit moment zijn de teksten persklaar. De Dialectdag in Landlust was een groot succes. We ontvingen veel positieve reacties. Inderdaad, het was een andere opzet dan we gewoon waren in ons oude, vertrouwde De Vroone. Maar toch. Het bestuur heeft daarom besloten de volgende bijeenkomst weer in Landlust te organiseren en zal de sfeer en ambiance van 'de oude stek' proberen te enten op de nieuwe locatie. Na de laatste Dialectdag zijn er heel wat nieuwe leden bijgekomen. We hopen dat ze zich snel thuis zullen voelen bij onze dialectvereniging. En dat ze met plezier in Nehalennia zullen kijken, lezen en bladeren. Ons oud-bestuurslid Kees Fraanje had in de herfst een reünie van zijn middelbare school en kwam op het idee een aantal Nehalennia's bij het bestuur te vragen om op deze manier reclame en bekendheid aan onze vereniging te geven. Een sympathieke geste en het resultaat mocht er zijn. Naast een aantal folders die hij onder de deelnemers uitdeelde, verkocht hij ook enkele exemplaren van het bekende Zeeuwse Spellenboek. Misschien ook een idee voor u als u naar een reünie gaat. Tijdens de Dialectdag gaf mw. Roos Manderveld na 15 jaar beheer van onze ledenadministratie, het stokje over aan de heer Haringman. Hartelijk bedankt Roos, na zoveel jaar goede zorg voor de administratie. Inmiddels is de heer Haringman al door Roos ingewerkt en we hopen op een prettige samenwerking. Want een goed beheer van de administratie, dat is heel belangrijk voor een vereniging als de onze. Vraagje Binnen de vereniging is er belangstelling voor verhalen in dialect, die vroeger op een bandje of een lp stonden. In de voorlaatste bestuursvergadering is erover gesproken en de bedoeling is dat we deze oude bandjes en lp's geschikt maken om te beluisteren op een CD. Wie nu deze bandjes thuis heeft en wil uitlenen om er CD's van te maken, neme contact op met één van de bestuursleden. Teven zoeken we iemand van de leden die handig is om deze bandjes en lp's over te zetten op een CD. Ook graag contact opnemen met één van de bestuursleden.

Nehalennia | 2009 | | pagina 37