VANUIT DE REGIO'S Aflevering 163 voorjaar 2009 35 spelling en over plezier van vertalen naar het dialect waren er verschillende workshops zoals vertalen van de bijbel, van sprookjes, van strips, van liederen en van poëzie, en iets over spelling. In het volgende nummer krijgt u een verslag van deze namiddag. Digitalisering van boeken en artikelen in en over het Zeeuws De adviseur streektalen wil dit jaar graag Zeeuwse bronnen digitaliseren. Op die manier kun je een rijke verzameling Zeeuws bij elkaar krijgen, die ontsloten kan worden voor allerlei verder onderzoek dat door studenten of leden van de vereniging gedaan wordt. Het ontsluiten van immaterieel erfgoed is immers zeer belangrijk. Samen met de dialectvereniging is al een eerste stap gezet. De negen Zeeuwse regioboeken zullen gescand worden en daardoor toegankelijker worden voor onderzoek. Deze negen boekjes zijn immers van onschatbare waarde, maar omdat ze gemaakt zijn in een periode waarin het maken van een index niet evident was, zijn ze niet zo gemakkelijk als men specifiek naar een bepaald woord op zoek gaat. Dankzij de digitalisering kan hierin misschien verandering komen. Uiteraard word er rekening gehouden met copyright. Hebt u zelf digitale bestanden die u in deze Zeeuwse dialectbibliotheek wil onderbrengen zodat ze niet verloren gaan, dan kunt u altijd contact opnemen met Veronique De Tier (v.de.tier@scez.nl) Zuid-Beveland Op zaterdag 27 december vond de eerste editie van het Dialect Festival Nederland in Heinkenszand plaats. Met bands uit Friesland, Gelderland, Brabant en Limburg. De Zeeuwse bands Donder en Bennie Hek en de Houdoes trokken veel publiek. Volgens de organisatoren was het een geslaagd festival met 1500 bezoekers. Jubileumuitgave Ter gelegenheid van het 80-jarig jubileum van de vereniging verschijnt een fraai boekje met verhalen van Bertus Limonard, onder de titel Bertus Limonard vertelt. De in 1901 overleden Bertus Limanard was een begenadigd schijver en verteller. Het is een fraai boekje geworden, dat tevens een toeristische route bevat, die u langs de mooiste plekjes van de Zak van Zuid-Beveland voert. De uitgave wordt gepresenteerd op zaterdag 25 april 2009 in Verenigingsgebouw De Jeugdhoeve, naast de R.K. kerk in 's-Heerenhoek. De aanvang is 14.30 uur, inloop vanaf 14.00 uur. Tijdens deze bijeenkomst treden dialectkunstenaars uit de streek op. De uitgave is dan ook te koop voor ca. 15,- Zeeuws-Vlaanderen Het is weer al heel wat jaren een traditie dat Adrie Oosterling uit Groede in zijn huiskamertheater 'De Twee Duiven' (sinds 1985) een winterprogramma presenteerde. Ook zijn optreden in de sfeervolle kerk van Waterlandkerkje is vaste prik. En altijd is de kerk uitverkocht. De bibliotheek Zeeuws-Vlaanderen hield in samenwerking met de stichting

Nehalennia | 2009 | | pagina 39