Aflevering 164 zomer 2009 Docenten Marie-Charlotte le Baillyhistorica, onderzoekster, gepromoveerd op de geschiedenis van het Hof van Holland, Zeeland en West-Friesland, (mede) auteur van de Procesgids voor het gebruik van de Hoge Raad van Holland, Zeeland en West-Friesland (1582-1795) en de Procesgids voor de Staatse Raad van Vlaanderen te Middelburg (1599-1795). Ivo van Loo: historicus werkzaam bij het Zeeuws Archief te Middelburg. Aanmelding, overmaking van het cursusgeld op girorekening 6411494 t.n.v. De Werkgroep CultuurHistorie te Vlissingen, o.v.m. Cursus Rechtspraak. Inlichtingenmr. Theo N. Schelhaas, Werkgroep CultuurHistorie, 0118- 681883 en t.n.schelhaas@zeelandnet.nl POËZIEWEDSTRIJD VERDRONKEN GESCHIEDENIS Ter gelegenheid van de oplevering en onthulling van het Monument voor de Verdronken Dorpen in Zeeland (13 oktober 2009) organiseert de Stichting Cultureel Erfgoed Zeeland (SCEZ) i.s.m. het Zeeuwse literaire tijdschrift Ballustrada (uitgave Stichting Zeeuws Licht, SZL) een poëziewedstrijd met als thema 'Verdronken Geschiedenis'. Reglement Schrijf een gedicht over het thema 'Verdronken Geschiedenis' in Neder land, Vlaanderen of elders: over verdronken landen, verdronken en ver zonken steden of dorpen, stormvloeden, watersnoden. Het thema kan zowel historisch, folkloristisch, mythologisch als allegorisch worden opgevat. Uw gedicht telt maximaal 30 regels. Per dichter zijn maximaal drie gedichten toegestaan. U geeft toestemming voor eenmalige publicatie van uw gedicht door de organisatie (SCEZ/SZL); de met een geldprijs bekroonde gedichten mogen verschillende malen door de organisatie worden gepubliceerd. De auteurs ontvangen een bewijsexemplaar van de publicatie(s). De gedichten kunnen nog worden ingezonden tot 15 augustus 2009. De gedichten worden ingediend als bijlage in Word of een ander gangbaar tekstverwerkingsprogramma en gemaild naar jjb.kuipers@scez.nl In de begeleidende e-mail vermeldt u 'Poëziewedstrijd Verdronken Geschiedenis', uw naam, eventueel pseudoniem, adresgegevens, geboortejaar en beknopte biografische/bibliografische informatie. De secretaris nummert de ingezonden (anonieme) gedichten en distribueert ze onder de jury. Uw identiteit is dus niet bij de jury bekend. Het winnende gedicht wordt beloond met een geldprijs van 350,-. Het op één na beste gedicht wordt beloond met 150,- en het op twee na beste gedicht met 50,-. Wanneer geen der inzendingen qua niveau naar het oordeel van de jury voor een prijs in aanmerking komt wordt deze niet toegekend. De drie prijswinnende gedichten worden gepubliceerd in het kwartaalblad Zeeuws Erfgoed van de SCEZ (oplage ca. 4500); deze en een selectie uit de overige gedichten worden bij voldoende kwaliteit voorts

Nehalennia | 2009 | | pagina 53