VERENIGINGSNIEUWS VAN DE ADVISEUR STREEKTALEN Aflevering 164 zomer 2009 begint buiten een merel te fluiten en dan moet ik ineens denken aan de beginregel van een ander lentegedichtje van Pierre Kemp: 'Het klinkt zo groen in de lentestruiken Lente, nieuw leven, te zien en te horen. Ook in deze Nehalennia weer veel nieuws: een verslagje van de presentatie van het mooie boekje met verhalen van Bertus Limonard, nieuwe verhalen, gedichten en wetenswaardigheden. De 'Kiekplaete' levert steeds weer leuke reacties op. In dit nummer een nieuwe plaat, met het thema 'School'. Deze Kiekplaete hangt samen met het thema van de komende dialectendag. De Wetenschappelijke Commissie van de vereniging, die tevens de redactiecommissie van de dialectafdeling van Nehalennia is, had aanvankelijk voor 'Dialect en familie' gekozen. In de praktijk bleek dit onderwerp te ruim; je kunt er te veel kanten mee op. Geïnspireerd door een geestige en boeiende voordracht over school en dialect door de jonge Gentse taalonderzoeker Matthias Lefebvre tijdens de presentatie van het deel School en Kinderspelen van het Woordenboek van de Vlaamse Dialecten, enkele maanden geleden in Zaamslag, heeft de commissie besloten het thema voor de komende dialectendag te beperken tot 'School en dialect'. Matthias heeft al toegezegd dan over dit onderwerp een voordracht te houden. Namens de redactie weer veel kijk- en leesplezier toegewenst. PH In de vorige Nehalennia plaatsen we een oproep aan de leden. Dat was: wie kan ons helpen om de verhalen in dialect die vroeger op een bandje of lp zijn gezet, gebruiksklaar te maken voor CD-gebruik? Er zijn destijds tientallen van deze bandjes en lp's gemaakt waarop het Zeeuwse dialect te beluisteren is. Daarop kwamen heel wat reacties, maar er kunnen nog meer titels doorgegeven worden aan één van de bestuursleden. Op de vraag wie als coördinator voor dit project wil optreden, meldde zich spontaan ons oud-bestuurslid Kees Fraanje aan. Bedankt Kees. We gaan er snel mee aan de slag. In de volgende afleveringen doen we van de vorderingen elke keer verslag, zodat de leden op de hoogte worden gehouden van dit sympathieke project. Voor de ledenadministratie meldde zich de heer Rinus Passieux aan. Afkomstig uit de Zak van Zuid-Beveland en woonachtig in Haarlem, is hij altijd van de partij op de jaarlijkse dialectdagen. Bedankt Rinus dat je de administratie van Roos Manderveld wil overnemen. We hopen op een prettige samenwerking. Tiende dialectendag in Hoogeveen Het was ver weg, deze keer. Maar wie er niet bij was, had ongelijk. Het werd een mooie feesteditie, daar in Hoogeveen. Het ochtendprogramma werd door velen omschreven als een van de beste van de tien dialectendagen. De gedeputeerde de heer R.W. Munniksma opende de dag. Omdat de dag in Drenthe werd gehouden, was er ook een Drentse primeur. Enkel Groningse

Nehalennia | 2009 | | pagina 57