Aflevering 164 zomer 2009 En met veel succes. Ook waren er diverse optredens van Ambras, het muziekgezelschap uit het Land van Hulst. We feliciteren ook de streekartiest Piet Brakman uit Breskens die in het Oostburgse Ledeltheater een DVD opnam voor een volle zaal. Op Palmzondag was de finale van het gedichtenfestival in het Kerkje van Ellesdiek. Een groot succes dankzij de goede voorbereidingen van de werkgroep. Van harte gefeliciteerd met het uitbrengen van deze gedichtenbundel. Jubileum gevierd met verhalenbundel Bertus Limonard Ter gelegenheid van het 80-jarig jubileum van de Zeeuwse Dialect Verênigieng werd onder grote belangstelling op zaterdag 25 april in de Jeugdhoeve te 's-Heerenhoek een nieuwe verhalenbundel, getiteld Bertus Limonard vertelt gepresenteerd. De presentatie vond plaats tijdens een literaire middag met bekende streektaalvertellers zoals Johannes de Dreu, Theo Raats, Pau Heerschap en Jaap Murre. De middag werd muzikaal omlijst door de bekende Zeeuwse troubadour Engel Reinhoudt. Het eerste exemplaar van de nieuwe bundel is tijdens deze middag door Kristien Limonard, de dochter van Bertus, aan de wethouder/locoburgemeester van de gemeente Borsele mw. Mr. M.Vermue overhandigd. Aan de keuze van het bestuur om voor de tachtigste verjaardag van de vereniging streekverhalen van Bertus Limonard uit 's-Heerenhoek te publiceren lagen meerdere reden ten grondslag. Omdat eerder in de reeks 'Je ku me nog mêêr vertelle', verhalen in de streektaal van Zeeuws-Vlaanderen, Walcheren en Schouwen-Duiveland waren verschenen was het voor de hand liggend om nu het Zuid-Bevelandse dialect aan bod te laten komen. Maar wat bovenal de keuze ook bepaald heeft was de aard en kwaliteit van de verhalen zelf, die Bertus vele malen op diverse plaatsen in Zeeland heeft voorgedragen. Het boekje bevat tevens een toeristische route langs de mooiste plekjes in Zak van Zuid-Beveland die in de verhalen van Bertus voorkomen. Bertus Limonard vertelt in full-color. Met op de binnenkant van de omslag een fietsroute door de zak van Zuid-Beveland. Verkrijgbaar in elke Zeeuwse boekhandel voor de prijs van slechts 14,90. Ook te bestellen bij Drukkerij Van Velzen, Postbus 4, 4413 ZG Krabbendijke. Presentatie van 'Bertus Limonard vertelt' in de Jeugdhoeve te 's-Heerenhoek. Omslag van 'Bertus Limonard vertelt'.

Nehalennia | 2009 | | pagina 60