Aflevering 164 zomer 2009 Overflakkee 'De Motte' en van Museum 'Ouddorps Raad- en Polderhuis'. Ik vind het heel leuk om bezig te zijn met de historie van de streek en er samen met anderen wat leuks van te maken. Er gebeuren hier op het eiland wat dat betreft heel leuke dingen. Vanwege mijn onderwijsachtergrond hecht ik ook sterk aan de educatieve aspecten. Per ongeluk ben ik ook nog voorzitter van de Muziekschool voor Goeree-Overflakkee geworden. Er vertrekt dan iemand en dan wil je voor de continuïteit wel even waarnemen. En dan zit je er dus aan vast. Als ik die zaken overdenk, dan heb ik me eigenlijk nooit ergens aangemeld. Je komt er gewoon in terecht. Dat is niet helemaal waar, want naar één functie heb ik gesolliciteerd. Vertel... Toen het Ouddorpse Raad- Polderhuis vijf jaar geleden weer trouwlocatie werd, heb ik gesolliciteerd naar de functie van Buitengewoon Ambtenaar van de Burgerlijke Stand. Hoewel ik zelf niet getrouwd ben, vind ik het buitengewoon leuk om stellen te trouwen. Ik denk dat ik in vier jaar tijd meer dan 80 huwelijken heb voltrokken. Als een stel dat wil, doe ik het in het Ouddorps dialect en veel paren willen dat wel... Je vindt het leuk om te besturen? Ik spreek liever niet van besturen, maar eerder: samen leuke dingen doen en daar een beetje richting aan geven. Het is heel belangrijk om anderen ruimte te geven om hun specifieke capaciteiten te kunnen ontplooien. Iemand ergens zelf verantwoordelijk voor laten zijn en expliciet waardering geven, dat is het belangrijkste. Dan lopen de zaken meestal heel lekker en is iedereen blij. Wat vind je het leukste om te doen? Tijdschriften en boeken maken. Publiceren dus en je ook bezighouden met vormgeving. Als je dan een mooi origineel resultaat in handen houdt... wow, echt vet! (om met de jeugd van tegenwoordig te spreken). Om een voorbeeld te noemen: Bertus Limonard vertelt. Dat ziet er echt gelikt uit. De leukste vergaderingen vind ik de redactievergaderingen voor De Ouwe Waerelt, van de historische vereniging op Goeree-Overflakkee. En de bijeenkomsten met de correctiegroep bij jullie in Zierikzee, daar kijk ik ook altijd naar uit. Zal dialect verdwijnen? Verdwijnen niet, het zal eerder vervlakken. Ik ben hoopvol gestemd, als ik zie hoe jongelui hun dialect waarderen. Regelmatig bellen mij ergens uit 'Holland' oud-leerlingen om advies. Ze zijn dan bijv. zo maar woorden en uitdrukkingen van hun dialect aan het verzamelen. Ik mag ze dan wijzen op de materialen en hulpmiddelen die onze dialectvereniging al heeft. Dit lijken mij aardige woorden om het interview mee te besluiten. Ik hoop dat deze vriend zich nog lang met zijn veelzijdige activiteiten - hij tekent en schildert bovendien - mag bezighouden. Op de zomerfair in zijn tuin, die nu al voor de derde keer op de laatste zaterdag van juli gehouden wordt, hopen we hem zeker weer te ontmoeten. Rie Rosmolen-Murre

Nehalennia | 2009 | | pagina 66