4 Aflevering 164 zomer 2009 de verschillende dagboeken van Pieter Morilyon construeerde hij een levensbeschrijving onder de titel Mij zal niets ontbreken. Uit het leven van Pieter Morilyon (2003). In het dagelijks leven is Post werkzaam als coach, mediator, interim-manager en adviseur. Hij heeft een eigen bureau in Gorinchem onder de naam SDP I Advies Derde lezing Hofpleinkerk I dr. L.G.M. (Lodewijk) Winkeler Historicus, hoofd Katholiek Documentatie Centrum Nijmegen 'Mits men het in stilte doet' Katholieken in negentiende-eeuws Nederland, met bijzondere aandacht voor Zeeland De godsdienstvrijheid na de Bataafse revolutie in 1796 bood de katholieken de mogelijkheid uit hun schuilkerken te komen. Na de instelling van de bis schoppelijke hiërarchie in 1853 werden parochies gereorganiseerd, vanaf 1868 zette men zich in voor bijzonder katholiek onderwijs. Katholiek Zee land liep niet voorop, maar vertoont ook geen afwijkend patroon, Zeeuws- Vlaanderen wellicht daargelaten. Biografie Lodewijk Winkeler (1951) studeerde theologie aan de Katholieke Theologi sche Hogeschool Utrecht en de Rijksuniversiteit Utrecht. Hij promoveerde in 1987 in Nijmegen op Het Verraad der Clerken, over katholieke intellectue len in Nederland 1945-1970. Naast artikelen over de 'intellectual history' van katholiek Nederland was hij mederedacteur van de Christelijke Encyclopedie (2005), waaraan hij ook een aantal lemmata bijdroeg, en samen met George Harinck van de hoofdstukken over de negentiende en twintigste eeuw in het Handboek Nederlandse Kerkgeschiedenis (2006). Hij is sinds 1979 als histo ricus werkzaam bij het Katholiek Documentatie Centrum aan de Radboud Universiteit in Nijmegen, sinds 2005 als hoofd daarvan. Vierde lezing Doopsgezinde kerk I drs. P. (Petrade Braai Medewerker CBK Zeeland, promovenda Universiteit van Gent Joden van Zeeland Joodse religie en geloofsbeleving in hedendaags Zeeland De inleiding geeft inzicht in een kwalitatieve studie naar identiteits-dynamieken binnen de Joodse Gemeente Zeeland. Via autobiografische en theoretische invalshoeken kijkt dit onderzoek naar de mate waarin joodse identiteit beleefd wordt. Via interviews zijn verhalen verzameld. Aan de hand van citaten uit deze verhalen wordt kort een beeld geschetst van de (her)opbouw van de Joodse Gemeente Zeeland na de restauratie van de synagoge in Middelburg in 1994. Biografie Petra de Braai (Terneuzen, 1971) studeerde Psychologie en Vergelijkende Cultuurwetenschap. In 2006 studeerde zij af aan de Universiteit Gent op het onderzoek Joden van Zeeland. Identiteitsdynamieken binnen de Joodse Gemeente Zeeland. Zij is werkzaam bij CBK Zeeland en promoveert op het onderzoeksproject Joodse Identiteitsdynamieken

Nehalennia | 2009 | | pagina 6