Aflevering 164 zomer 2009 83 Kukeleku zegt onze haan Twee paar schoenen heb ik aangedaan. Eén van goud en één van leer. Hieer leg ik m'n zakdoek nee./ 'k Zal m 'n zakdoek nog maar houwen. 'k Zal hem in de doofpot douwen. /Nog een keer en nog een keer. Hier leg ik m 'n zakdoek neer. Mw. L. Rijstenbil uit Scherpenisse schreef ons: "Bie ons wier de zakdoek op een aoren z'n schoere (schouder) geleid, die most dan mi de zakdoek rondloape.En ze gaat verder: Zakdoekje legge niemand zegge./ Koekeroekoe zo kraaot de haan. Ik heb maar één paar schoenen meer aan. Één van stof en één van leer. Hier leg ik mijn zakdoekje neer. Van de heer of mw Provoost, die voor Axel de lijst invulde, kwam de volgende variant: Zakdoekje leggen niemand zeggen. Kukeleku zegt onze haan. Twee paar schoenen heb ik aangedaan. Eén van stof en één van leer. Hier leg ik mijn zakdoek neer. Alle ogen zijn gesloten Wie ze opendoet, die krijgt hem niet. Mw M. A. de Jong - de Nijs (Lamswaarde/Kuitaart) schreef: Zakdoeksken leggen, niemand zeggen, /'k Eb den êêlen nacht gewaokt. Twee paor schoenen 'eb 'k al gemaokt. Één van stof en êën van leer. Ier leg ik mijn zakdoeksken neer. Alle öögen zijn gesloten. Al wie omkijkt krijg 'm nie ier leg ik mijn zakdoeksken nou echt néér. Teunie Wessels uit Middelharnis meldt: Zo kraait onze haan 7. Hoe noemt u het spelletje dat met heel kleine kindjes gespeeld werd, waarbij de kindjes op de knieën van de ouders gezet werden? Van de heer of mw Provoost, die voor Axel de lijst invulde, kwam het volgende antwoord: Ju, ju, ju, Jan Jansens pèrd, 't Is zd'n aordig blisje. Rie 't 'r mee nao 't smisje. 't Smisje is geslooten. Rie 't 'r mee nao Nooten. Nooten is zö glad, glad, glad. Dao valt 't pèrd 'n spieker in z'n gat. Opm. Noten was vroeger een buurtschap ten oosten van Terneuzen. Nu is het een nieuwbouwwijk van Terneuzen met de naam Othene. Paerdje rieje(n): (Bruinisse, Sirjansland, Zonnemaire, Middelharnis). Zo, dat was het dan weer voor deze keer. Rinus Willemsen 1 orig jaar gezien Kerkwerve (foto nus Willemsen).

Nehalennia | 2009 | | pagina 85