Aflevering 165 herfst 2009 koffie in de flap op 't taefeltie laete staen in bin naer buuten gevlucht. In de auto zag ik een paers opgezwolle gat waer m'n moend had motte zitte. Twêê weken hê 'k alléén vloeibaer in ieskoud voedsel opgezoge. Praete gieng nie, of onverstaenbaer, de éérste daegen. Mien éérste kennismaekieng mit de magnetron, za 'k nie gauw vergete. Toch hê 'k'r oak één gekocht nae een hortie. Corrie Huijer, Ooltgensplaat, winter 2006 Het volgende gedicht van Ko Stoutjesdijk gaat over de aanschaf van een orgeltje thuis. Eigenlijk was het een harmonium, dat zijn vader in de jaren twintig kocht voor driehonderd gulden. De eerste avond kwam de koster en die speelde wat op het insturmènt. Het maakte veel indruk op de jonge Ko. 'De eerste avond kwam de organist. Hij had zijn nette pak ervoor aangetrokken. Ik hoorde hem al toen hij de winkel binnenkwam. Zijn stem was helder, hard en kortaf. Ik vond dat mooi. Zo liep hij ook en zo keek hij. Hij was helemaal anders dan de andere mensen. Niet bedeesd als hij binnenkwam. Hij lette op andere dingen en praatte niet over de mensen van het dorp. 'Één en al muziek,' zei mijn moeder, en ze lachte als ze dat zei. Uit: Ko Stoutjesdijk, Een leven lang, Breda 1999, blz 44. Het orgeltje Hij had een orgeltje gekocht; ik zag het op een ochtend staan, tussen de ramen en keek en keek en schroomde dichterbij te gaan. Jij moet de avondpsalm maar leren spelen, zei hij: mijn vingers zijn te stram. Ik was een kind en leerde het spel, tussen de ramen. Wij speelden samen. Soms deden zangers op een afstand mee. De zomer is voorbij; herinneringen kwamen. Ik heb na zoveel jaren, het oude huis bezocht. Het orgeltje is verkocht; er staat een nieuw dressoir tussen de ramen. Ko Stoutjesdijk

Nehalennia | 2009 | | pagina 44