Te Middelhamis is een monument onthuld Aflevering 166 winter 2009 19 Johan Everaers Twee jaar geleden verscheen in Nehalennia (aflevering 157) van de hand van Jan J.B. Kuipers een uitvoerige toelichting over mijn zoektocht naar de achtergronden van een gedicht van Ed. Hoornik (1910-1970). Het gedicht 'Te Middelharnis is een kind verdronken' uit de cyclus Requiemwerd zodoende bij nog meer mensen bekend. Kuipers vermeldt dat ik had aangetoond dat het gedicht betrekking heeft op Adri Krijgsman, mijn neef, die in 1938 in de haven van Middelharnis is verdronken en hij eindigt zijn bijdrage met de vermelding dat ik weer met de gedachte speelde iets meer met het gedicht te doen. Een publicatie behoorde tot de mogelijkheden en ik overwoog ook een gedenksteentje te plaatsen in het wegdek langs de haven. 'Het is er allemaal nog niet van gekomen,' zo eindigt het verhaal in Nehalennia. Inmiddels heeft de gemeente Middelharnis een blijvende herinnering aan het gedicht. Het gedenkplaatje op de begraafplaats in Op vrijdagmiddag 11 september 2009 onthulde Middelharnis (foto Johan Everaers). wethouder Bert Kleingeld op de Algemene begraafplaats aan de Hoflaan in Middelharnis een gedenkplaatje op de plek waar in 1938 Adri Krijgsman werd begraven. Het graf had nooit een steen gedragen. 's Avonds werd door Kleingeld de tekst van het sonnet onthuld, dat samen met een toelichting bevestigd was op een dukdalf aan de haven. De in Middelharnis geboren dichter Rien Vroegindeweij hield een toespraak en las enkele 'Flakkee'-gedichten uit zijn pas verschenen bundel Later wordt alles echter. Johan Everaers (1949) is docent Frans in Zierikzee, amateurornitholoog, mailartist en onbezoldigd galeriehouder. Over genoemde activiteiten publiceert hij regelmatig in diverse tijdschriften. Woont in Noordgouwe. Gedicht met toelichting aan de haven van Middelharnisop de voorgrond leden van de familie Krijgsman (foto H.M.D. Dekker).

Nehalennia | 2009 | | pagina 21