Vootjaarscursussen in het Zeeuws Archief Aflevering 166 winter 2009 het begrip slaat ook op het kolossale negentiende-eeuwse bureau waaraan Meertens zelf placht te werken en dat meermalen in de boeken van Voskuil terugkomt. Nu in volle glorie te zien in de Zeeuwse Bibliotheek. Te zien t/m 16 januari 2010. Speciale editie Zeeuws Tijdschrift: ter gelegenheid van het jubileum verscheen een speciale uitgave van het Zeeuws Tijdschriftmet daarin naast artikelen over de historie en toekomst van de Zeeuwse Bibliotheek, een katern over 12 bijzondere werken uit de collectie, beschreven door 12 passende auteurs. Meer informatie over alle activiteiten is te vinden op www. zeeuwsebibliotheek.nl Ronald Rijkse Het cursusaanbod van het Zeeuws Archief en de Zeeuwse Volksuniversiteit voor het voorjaar van 2010 is vooral gericht op deskundigheidsbevordering. Vele kilometers archief staan (amateur) genealogen en -historici bij hun onderzoek ter beschikking. Maar het kan best lastig zijn om je weg te vinden in al die verschillende archieven. Hoe ga je te werk bij het opzoeken van bepaalde gegevens? Tijdens de cursussen deskundigheidsbevordering wordt op deze vraag antwoord gegeven. Het voorjaarsaanbod bestaat uit de volgende cursussen: - Wat staat daar? Paleografie voor gevorderden (Ivo van Loo) - Wegwijs in kadastrale archieven en pre-kadastrale registers (Leo Hollestelle) - Zeeuwen op Zee - zeevarenden in archiefbronnen (Ivo van Loo) - Een kijkje achter de schermen van het Zeeuws Archief - Het restauratieatelier (Nel Perdok en Sylvia Rietbergen) Belangstellenden kunnen zich aanmelden via het ZVU-bureau, Postbus 238, 4380 AE Vlissingen, telefoon 0118-634800 of via het inschrijfformulier op de website van de ZVU (www.volksuniversiteitzeeland.nl) en gelijktijdige overmaking van het cursusbedrag op giro 49.86.53 t.n.v. ZVU te Middelburg o.v.v. naam, adres en cursusnaam. Algemene informatie over bovengenoemde cursussen is te vinden op www.zeeuwsarchief.nl Educatie Cursussen en op www.volksuniversiteitzeeland.nl Archief. Nadere informatie over het cursusaanbod: Zeeuws Archief, Anneke van Waarden-Koets, educatie en exposities, e-mail: educatie@zeeuwsarchief.nl, telefoon: 0118-678800.

Nehalennia | 2009 | | pagina 25