Van de Zeeuwse Dialectverênigieng VAN DE REDACTIECOMMISSIE 24 Aflevering 166 winter 2009 Dit is alweer het laatste nummer van de derde jaargang in de nieuwe opmaak. Als u deze Nehalennia ontvangt is het inmiddels winter geworden. De tijd van de korte dagen, de tijd waarin het lijkt alsof de natuur zijn adem inhoudt, de tijd van verstilling, de tijd waarin de takken van de bomen soms met een laag rijp bedekt zijn. De tijd ook van gezellig bij de haard zitten met een nieuwe Nehalenniamet verenigingsnieuws, verhalen en gedichten. Het thema voor het nieuwe verenigingsjaar is Bevrijding. In 2010 is het 65 jaar geleden dat Nederland van de Duitse overheersing bevrijd werd. In dit nummer een verslag van de gehouden dialectdag in Landlust in Nieuwdorp, waar afscheid genomen werd van Kees Martens, na een periode van vijftien jaar voorzitterschap. In de volgende Nehalennia komen wij hier nog uitvoerig op terug. Verder kunt u weer genieten van nieuwe verhalen en gedichten, met o.a. een bijdrage van Jan Lauret in het dialect van Hoek. Jan is opgegroeid op Hoek (op den 'Oek) en heeft jarenlang in de buurt van Utrecht gewoond voor hij zich een paar geleden in Middelburg vestigde. Toen begon hij ook in het dialect van 'den 'Oek' te schrieven." U leest een kerstverhaal van hem in deze aflevering van Nehalennia. En we kunnen u vertellen dat op zaterdag 13 maart in Hoek een boek van hem wordt gepresenteerd met niet alleen verhalen, maar ook gedichten. Het heet 'Oekse Praot. Een prachtig boekwerk, geïllustreerd, voor de prijs van 14,95. De middag begint om 14.30 uur in de Lovenhoek, een zaal annex de Bibliotheek en het Zorgcentrum Vremdieke. Inloop vanaf 14.00 uur. Hoek ligt net aan de andere kant van de tunnel. Het wordt vast en zeker een gezellige middag met voordracht en muziek, waarvoor we onze leden en andere belangstellenden graag uitnodigen. In dit nummer ook een interview met Jan Lauret. De redactie wenst u fijne feestdagen, een voorspoedig en gezond nieuwjaar. waarin de takken van de bomen soms met een laag rijp bedekt zijn foto Pau Heerschap

Nehalennia | 2009 | | pagina 26