VERENIGINGSNIEUWS Aflevering 166 winter 2009 25 Afscheid van Kees Martens De scheidende voorzitter met zijn oorkonde: Erelid van de Zêêuwse Dialectverênigieng foto Bert van Leerdam Hij had het al meer dan een jaar geleden in de bestuursvergadering aangekondigd: Tijdens de volgende de dialectdag wil ik afscheid nemen als voorzitter. En dat gebeurde op zaterdag 24 oktober 2009 in Nieuwdorp. Na een voorzitterschap van 15 jaar trad Kees Martens terug. Hij werd met lovende woorden toegesproken door Pau Heerschap. Tijdens het voorzitterschap van Kees zijn er heel wat wapenfeiten gebeurd. Zoals het uitbrengen van Het Zeeuws Woordenboek op cd-rom en het verschijnen van het Supplement op het Zeeuws Woordenboek. Maar ook het Zeeuws Spellenboek. Pau vertelde ook dat Kees bijna altijd op de bestuursvergaderingen aanwezig was, ook nog toen hij in Valkenswaard woonde. 'Even op en neer naar Middelburg om te vergaderen.' Verder maakte Kees altijd mooie overzichten en handige schema's, waardoor het reilen en zeilen van de Vereniging duidelijk zichtbaar werd. Uit erkentelijkheid voor Kees Martens zijn inzet werd hij dan ook benoemd tot erelid van onze Verenging. Bedankt Kees, voor je inzet en vriendschappelijke omgang. Tijdens deze vergadering werden Bert van Leerdam (Middelburg) voor Walcheren en Adri Scheele (Zaamslag) voor het Land van Axel als nieuwe bestuursleden benoemd. Welkom in ons midden. Herbenoemd werd de vice-voorzitter Hans Jebbink, uit Middelburg, voor de regio Zuid-Beveland. Over deze geslaagde dialectdag leest u meer in deze Nehalennia. Luisterhoeken in dialect We hebben het er al meer over gehad: de cd met verhalen in dialect erop. In de bestuursvergadering van 26 augustus 2009 hebben we er uitvoerig over gesproken. En we hebben ook stekken gestoken. Op dit moment zijn er al een heleboel verhalen op bandjes en plaat verzameld. We zijn volop bezig met die verhalen te beluisteren en te selecteren, want we willen een CD met verhalen uit heel de provincie en Goeree-Overflakkee. Bekende, maar ook onbekende verhalen. Daar maken we een geheel van en we hopen die te verkopen voor een leuk prijsje. En het zal niet bij die ene CD blijven, want uit heel ons dialectgebied krijgen we enthousiaste reacties, en ook van Zeeuwen in den lande komen positieve reacties. Het idee is aangebracht door mw. Dinie Meeuse op de vorige dialectendag. Het blijkt een schot in de roos te zijn. Dat kunnen we ook zeggen van het streektaalboekje: Bertus Limonard vertelt, dat in het voorjaar op de markt werd gebracht. Nu, een half jaar verder, kunnen we zeggen dat het boekje bijna uitverkocht is en er is nog steeds vraag naar. Vooral de afgelopen weken. Dus het dialect in woord en geschrift leeft nog volop, dat kunnen we rustig stellen. Met deze gedachte weten we ons gesterkt om er in het nieuwe jaar weer flink tegenaan te gaan.

Nehalennia | 2009 | | pagina 27