Aflevering 166 winter 2009 Niks te klaehen... op de 33e Dialectdag Eigenlijk was het een beetje voorzeggen, net als vroeger op school. Voor de vergadering kwam iemand van het bestuur naar me toe om te vragen of ik een verslag wilde schrijven. En toen het officieel gevraagd werd, stak ik m 'n vinger op: 'Ja meneer, ik wil wel!' Net als op school, dat klopte wel. Het thema van de dialectdag was immers Dialect en school. De locatie boerderij Landlust (d'n 'oeve van de Lange Kees) te Nieuwdorp, had vorig jaar de primeur van de belangrijke bijeenkomst van dialectliefhebbers. En de deelnemers, bleek achteraf, waren niet allemaal positief over deze verhuizing. Gelukkig werden alle aanmerkingen opgepakt door het bestuur. En nog belangrijker, ook door de eigenaar van dit monumentale gebouw. Bij binnenkomst op de 24e oktober was het goede gevoel er: Ons bin wëê tuus. En dat wil wat zeggen, na al die jaren in Kapelle. De koffie met de bolus stond gereed, de tafel voor inschrijving op een goede plek. En ondanks het vroege uur dat wij uit Tholen arriveerden (ontvangst 9.30 uur) zat de zaal al grotendeels vol. Er waren veel oude (letterlijk en figuurlijk) bekenden. Handen werden geschud (niet gemakkelijk met koffie en bolus), en er werd gevraagd 'Oe is 't De boekentafel stond er goed gevuld bij, en de lijst met deelnemers werd snel doorgenomen. Die is 't er nie, die oak nie. 'Oe zou dat komme? Helaas bleek dat sommige leden met de slechte ervaring van vorige keer in het achterhoofd niet meer de moeite hadden genomen om de 80-jarige vereniging een bezoek te brengen. De grootste verandering was wel de zaalwisseling. Dat bleek een goede beslissing. Reken daarbij nog de professionele verzorging van het geluid, de temperatuur van de zaal, de (letterlijke) hoge positie van het bestuur en De Dag kon beginnen! Voorzitter Kees Martens begroette iedereen, waaronder de ereleden Bas en Koos Oele. De overledenen werden herdacht, met daarbij het oudste lid, ze werd 99 jaar. De voorzitter moest helaas melden dat Peter Dieleman, die op zou treden 's ochtends, ziek was. Nog even kwam Kees Martens terug op de opmerkingen van vorig jaar en inderdaad, iedereen had 'goed zicht'. Nu dat verrekte trapje nog. De notulen werden goedgekeurd, evenals het jaarverslag. De penningmeester had goed werk geleverd, want wie let er op zo'n dag op 'n tel/tikfoutje van 50 euro? Jaap Murre mocht dan ook gewoon blijven van de aanwezigen. We krijgen er nieuwe bestuursleden bij: Bert van Leerdam en Adri Scheele. Voorzitter Kees Martens echter, die gaat na 15 jaar vertrekken. Hij deed veel werk voor de ZDV en werd bedankt door Pau Heerschap. Daar hoorde natuurlijk een geschenk bij. Dat is behalve een etentje, het erelidmaatschap van de vereniging. De waarnemend voorzitter is Hans Jebbink, door het bestuur wordt intern een nieuwe opvolger voor Martens gekozen. Bij de rondvraag werd aandacht gevraagd voor de deelname van Goeree- Overflakkee aan de dialectvereniging, Pau Heerschap werd aangespoord reclame te maken. Ook het symposium van 21 november in Middelburg, over de rijkdom van tweetaligheid (ter gelegenheid van het jubileum), werd nog eens onder de aandacht gebracht.

Nehalennia | 2009 | | pagina 28